Rodiny v Karviné překonávaly nástrahy velkoměsta

  • 13. května 2015,
  • 13:39,
  • Karviná,
  • Monika Danková

Už po osmé se mohly v Karviné zapojit rodiny do velké netradiční soutěže nazvané Nástrahy velkoměsta. Soutěžní týmy musely čelit různým úkolům, za které získávaly životní zkušenosti. K přesunu mezi jednotlivými stanovišti využívaly imaginární autobus, podívejte se.

Reklama

Rodinné týmy z Karviné se mohly už poosmé zapojit do velké hry nazvané Nástrahy velkoměsta. Ve dvou parcích bylo připraveno několik stanovišť, které ukrývaly nástrahy ve formě zapeklitých úkolů. Mezi stanovišti se přepravovaly pomocí imaginárních autobusů.

Martina Jančíková, spoluorganizátorka: “Každé stanoviště můžou opustit v určitý čas. V tu dobu, kdy jim to jede na dané stanoviště, nemohou si vybírat, kam chtějí. Mají na výběr tři čísla, tři zastávky.”

Například na stanovišti u dětského koutku čekaly na rodiny policejní úkoly včetně překonávání překážek, zadržení pachatele a odebrání otisku prstu.

Petr Slezák , strážník MP Karviná: “Šikovnější jsou děti než tatínci, tatínci se nám trochu trápí s překážkou, nicméně všichni jsou docela schopni.”

A nástrahy nebyly jen o fyzické kondici, ale i o paměti a vědomostech Ty prověřilo třeba hádání postaviček z pohádek a večerníčků. Hádali i rodiče i děti.

Dana Hauková, knihovnice: “Někdy chtějí děti děti spíš modernější pohádky, ale dá se to.”

anketa, soutěžící: “Jednodušší bylo napovídat než sám hádat, asi proto, že to moc neznám.” “Vymyslet co tamje, co tam může být,je pro mě moc složité, zvlášť, když ty večerníčky moc neznám.”

Na akci se podílelo několik místních organizací, jako KSVČ Juventus, Český červený kříž, knihovna, Iniciativa Dokořán a další.
Líheň 2019 / soutěž amatérských hudebníků

07.03. 19:00 - 01.06. 0:00
Havířov, Stolárna Havířov a Hard Cafe Karviná

bebro electronic s.r.o.
Karviná
od 21 000 Kč do 23 000 Kč

Detail

Slezská důlní díla a.s.
Karviná
od 28 000 Kč do 30 000 Kč

Detail

SENIOR DOMY POHODA ČESKÝ TĚŠÍN a.s.
Karviná
od 26 050 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu