Karvinské děti vyráběly indiánské lapače snů

  • 11. srpna 2015,
  • 10:46,
  • Karviná,
  • Monika Danková

Knihovna v Karviné-Novém Městě nabídla dětem na prázdniny tvůrčí tvoření na indiánské téma. Děti si tak mohou každý týden pod vedením zkušených knihovnic zkusit vyrobit například totem, amulety, učily se korálkové písmo nebo pletly náramky.. Na jednu z indiánských aktivit jsme se podívali i my.

Reklama

Takový krásný indiánský lapač snů si mohly vyrobit všechny děti, které si chtěly zpříjemnit prázdninové dopoledne kreativním tvořením na indiánské téma. Právě takové nabízí pravidelně každý týden knihovna v karvinském městském domě kultury.

Světlana Stoklasová, knihovnice: “Vyrobí si takový lapač snů, který si pověsí nad postýlku a ten jim bude hezké sny pouštět do hlavičky a ty špatné zadržovat.”

Lapače snů si vyráběli indiáni z vrbové větvičky omotané kůží, používali pírka a korálky. Svůj význam má síť s uzlíky uprostřed a použité barvy mají různou charakteristiku. Dnes se lapače dělají z různých materiálů a jejich výrobu zvládnou i malé děti.

Světlana Stoklasová, knihovnice: “Máme tady pro ně předmalovaná kolečka, která oni si vystřihnou. Potom je omotají bavlnkou, uvnitř si vytvoří pavučinu s perličkou a směrem dolů pověsí peříčka.”

anketa, děti: “Teď zrovna namotáváme tu bavlnku, ale dá se to zvládnout.” “Chodím tady ráda, protože tady vyrábíme hezké věci do pokojíčku a tím si vyzdobím pokoj.”

Kromě lapače snů si děti už vyrobily totem, upletly si náramky a naučily se korálkové písmo. V závěru prázdnin budou na děti v knihovně čekat i soutěže a kvízy právě na indiánské téma.
Líheň 2019 / soutěž amatérských hudebníků

07.03. 19:00 - 01.06. 0:00
Havířov, Stolárna Havířov a Hard Cafe Karviná

bebro electronic s.r.o.
Karviná
od 21 000 Kč do 23 000 Kč

Detail

Slezská důlní díla a.s.
Karviná
od 28 000 Kč do 30 000 Kč

Detail

SENIOR DOMY POHODA ČESKÝ TĚŠÍN a.s.
Karviná
od 26 050 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu