V létě si knížky v Karviné půjčují víc dospělí než děti

  • 14. srpna 2015,
  • 12:34,
  • Karviná,
  • Monika Danková

Naše další reportáž nás zavede do karvinské regionální knihovny, kde jsme zjišťovali jaký je zájem o půjčování knih v době prázdnin a dovolených a také jaké žánry čtenáři nejvíce vyhledávají.

Reklama

Mezi regály s knihami v karvinské regionální knihovně míří v létě v době prázdnin a dovolených hlavně lidé, kteří v běžném pracovním tempu nemají dostatek času na čtení. Knížky si berou sebou na cesty za sluníčkem a odpočinkem.

Kateřina Czyžová, knihovnice: “Co se půjčuje? Je to různé, máme tam hlavně severské krimi, půjčuje se taky Stolker od Keplera, máme tam další knihy třeba Javořickou nebo Pitnerovou.”

anketa, čtenáři: “Ne moc politiky, ne moc vzpomínek na druhou světovou válku, to až potom na podzim, ale teď takové lehoučké, natrefím na zamilovanou knížku tak čtu 2x po sobě.” “Já čtu hlavně literaturu faktu, dále pak románovou beletrii.”

Studenti nejčastěji sahají po povinné četbě.

anketa, čtenáři: “Ty knížky jsou takový odpočinek. Co jste tedy četla? Obsluhoval jsem anglického krále a Spalovač mrtvol.”

Sem na dětské oddělení přichází v době prázdnin méně dětí než pro dospělé. 0Děti, které sem přesto zamíří, mají přes prázdniny na čtení knížek více času než v době školní docházky.

anketa, čtenáři: “Já hodně čtu ty deníky spíše, ale i různé zajímavé příběhy a docela ráda čtu, protože tím zabíjím volný čas.”

V knihovna běží až do konce prázdnin také fotosoutěž. Kdo pošle z prázdnin zajímavou fotografii s knížkou, může vyhrát hezké ceny.
Líheň 2019 / soutěž amatérských hudebníků

07.03. 19:00 - 01.06. 0:00
Havířov, Stolárna Havířov a Hard Cafe Karviná

bebro electronic s.r.o.
Karviná
od 21 000 Kč do 23 000 Kč

Detail

Slezská důlní díla a.s.
Karviná
od 28 000 Kč do 30 000 Kč

Detail

SENIOR DOMY POHODA ČESKÝ TĚŠÍN a.s.
Karviná
od 26 050 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu