V Karviné otevřeli téma duševních chorob

  • 14. října 2015,
  • 11:40,
  • Karviná,
  • Monika Danková

Karvinská obecně prospěšná společnost Unika Centrum uspořádala pro širokou i odbornou veřejnost Den pro duševní zdraví. Smyslem bylo všem zúčastněným přiblížit známé psychické nemoci, jejich projevy a také upozornit na to, že duševně nemocných není třeba se za každou cenu obávat.

Reklama

Karvinská společnost Unika centrum začala nově pro lidi s duševním onemocněním nabízet své služby. Uspořádala proto v místní regionální knihovně speciální den pro duševní zdraví, jehož se zúčastnili nejen odborníci, kteří se duševními chorobami zabývají nebo přicházejí do styku s takto nemocnými klienty, ale i široká veřejnost, kterou právě takové téma zajímá.

David Jelínek, ředitel obecně prospěšné společnosti Unika centrum: “Smyslem je upozornit na to, že tady mezi námi jsou lidé s duševním onemocněním a toto téma duševním nemocí je stále aktuální. Měli bychom se naučit respektovat tyto lidi a neodsuzovat je, protože nikdo z nás neví, kdy takto onemocní.“

Po celý den se konaly besedy a přednášky s různými lékaři. Jedním z nich byla i lékařka z oboru psychiatrie Pavla Prašivková, která přednášela na téma Nebojme se lidí s duševním onemocněním.

Pavla Prašivková, psychiatr: „ Pacienti s duševním onemocněním jsou v dnešní době stigmatizováni, jsou označkováni a poté vyčleňováni ze společnosti, tato přednáška má přiblížit ty diagnózy, že ne všichni pacienti jsou agresivní, jaké je to veřejné mínění a aby se jich veřejnost nebála.”

V literárním salónku knihovny byl připraven doprovodný program pro děti i dospělé v podobě tvůrčích dílen.Ve vestibulu knihovny byly také vystaveny výtvarné práce, které tvořily právě lidé s duševním onemocněním.
Líheň 2019 / soutěž amatérských hudebníků

07.03. 19:00 - 01.06. 0:00
Havířov, Stolárna Havířov a Hard Cafe Karviná

bebro electronic s.r.o.
Karviná
od 21 000 Kč do 23 000 Kč

Detail

Slezská důlní díla a.s.
Karviná
od 28 000 Kč do 30 000 Kč

Detail

SENIOR DOMY POHODA ČESKÝ TĚŠÍN a.s.
Karviná
od 26 050 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu