Zahrádkáři z Karvinska se pochlubili svými produkty

  • 0:00,
  • Karviná,

Uplynulý víkend mohli lidé z Karviné a okolí navštívit výstavu Zahrada 2010, kterou zorganizovala karvinská organizace Českého zahrádkářského svazu. Výstava se konala tradičně na zimním stadionu.

Zahrádkáři z celého Karvinska dokázali, že si umí poradit a i přes nepříznivé letošní počasí a slabší úrodu se jim podařilo vypěstovat tyto nádherné kousky ovoce a zeleniny. Všechno si krásně naaranžovali na zimním stadionu v Karviné.

Marie Hluzáková, místopředseda územní rady: "Letošní rok byl náročný, protože nám počasí nepřálo, nejdřív bylo hodně teplo, pak přišly deště, takže těch jablíček na těch máme málo. Já jsem přímo z Horní Suché, ze zahrádkářské oblasti a v sadě jsme měli velkou neúrodu. Mnozí sadili vícekrát. Někteří sadili ještě v červnu a můžu říct, že i tak nějaká ta úroda je."

Na výstavě v Karviné mohli návštěvníci obdivovat nejen ovoce a zeleninu, ale prohlédnout si mohli i květiny, léčivky či ruční výrobky.

Jarmila Wowrová, MŠ Klíček pro zrakově postižené děti: "Tato výstava je moc hezká, chodíme tady pravidelně každým rokem, ale letošní je mimořádně vydařená, je velmi dekorativní, je tady spoustu prvků výtvarných pro děti, jako jsou zvířátka, broučci."

I letos, stejně jako v předchozích ročnících se tady soutěžilo.

Marie Hluzáková, místopředseda územní rady: "Tradičně máme soutěž o nejkrásnější jablko, tady je vystaveno 30 jablíček a návštěvníci dávají hlas těmto jablíčkům."

Soutěžily i karvinské děti a to ve vazbě suchých květin.

Marcela Urbanová, tajemnice svazu zahrádkářů: "V letošním roce se nám přihlásilo hodně škol, proto jsme vytvořili 14 družstev po dvě děti a sami můžete vidět, co děti vytvořili, jaké krásné věci. U těch výtvorů se hodnotí, jak ta vazba drží kompletně, aby se nerozpadla hned a estetická stránka, jak to vypadá, aby to bylo vzhledově hezké."

Po výstavě se vazby vracely zpátky do škol a ty nejhezčí putovaly na výstavu do Olomouce.

 
Gospelové Vánoce v Orlové

Zítra 17:00 - 13.12. 14:26
Orlová, Husův dům, Orlová

Hudební výlety: Vánoční stezka s Permoníkem

15.12. 18:00 - 13.12. 14:26
Orlová, Kostel Svatých apoštolů Petra a Pavla, Albrechtice

HFG FINANCE s.r.o.
Karviná
od 20 000 Kč do 25 000 Kč

Detail

Havířovská teplárenská společnost, a.s.
Karviná
od 20 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků