Tržnice v Karviné-Fryštátě zůstane na svém místě a dočká se opravy

  • 17. června 2011,
  • 0:00,
  • Karviná,
  • Monika Danková

Karvinská radnice přehodnotila původní záměr zrušit v Karviné-Fryštátě starou centrální tržnici a rozhodla se stávající místo opravit. Místní trhovci přijali tuto zprávu s nadšením.

Reklama

Tržnice v centru města měla namále. Původně se karvinští radní rozhodli stávající tržnici zrušit a najít místo pro vybudování tržnice nové. Nakonec svůj plán přehodnotili a rozhodli se investovat peníze do její opravy.

Tomáš Hanzel, primátor Karviné: "Nakonec jsme zhodnotili, že město Karviná potřebuje tržnici, nemáme lepší místo, kde bychom tržnici mohli postavit a tady to je taková tradiční záležitost, takže jsme se rozhodli, že ji na podzim opravíme, uděláme novou střechu, vyspravíme tyto věci, které jsou a stoprocetně na jaře příštího roku budou moci trhovci v plném komfortu tady prodávat své zboží."

Anketa, trhovci: "Jsme rádi, protože to je naše živobití, tak proto jsme rádi, že to tu zůstane, to jsou všechno soukromníci, kteří se živí sami, nemusí na sociálku, já jsem tedy jen důchodce, já jim jen vypomáhám, ale je to dobře, že se to bude spravovat, nakonec to sem patří, ta tržnice, jsme rádi." "Tržnice tu vždycky byla a měla by zůstat, já myslím."

Tomáš Hanzel, primátor Karviné: "Teď zrovna jsem se bavil s jednotlivými trhovci a někteří mi říkali své připomínky k tomu, jakým způsobem by si představovali, jak by ta tržnice měla vypadat, aby byla funkční a komfrontnější pro ně."

Tržnice samotná potřebuje kompletně oživit, trhovci zde prodávají na betonových stolech, musí čelit nepříznivému počasí kvůli chybějící střeše. Ta byla na jaře loňského roku stržena, protože hrozilo její protrhnutí. Oprava současné tržnice a její zastřešení bude ekonomicky levnější než výstavba tržnice nové a navíc lidem zůstane místo, které si oblíbili.    
Výrobní družstvo VKUS Frýdek-Místek
Karviná
od 20 000 Kč

Detail

Věra Kołakowská
Karviná
od 15 000 Kč

Detail

Auto Trim Czech s.r.o.
Karviná
od 14 000 Kč do 19 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu