Karvinské děti soutěžily v aranžmá květin

  • 0:00,
  • Karviná,

Karvinské děti si vyzkoušely práci aranžérů, a to v soutěži, kterou jim připravil svaz zahrádkářů. Jejich úkolem bylo vytvořit co nejkrásnější vazbu květin.

Když přišly děti do místnosti, ve které se soutěžilo, čekal na ně stůl plný pestrých živých i neživých květin a různých dekorativních doplňků. Na jejich fantazii pak bylo, aby svýma šikovnýma rukama vytvořily co nejkrásnější aranžmá.

Oldřich Janků, předseda ÚS ČZS: "Je tady tuším 12 nebo 13 družstev, dostali na práci půl hodiny a co udělají uvidíme. Ta děcka vypadají, že to zvládnou, takže mělo by se to povést."

Všechny výtvory pak hodnotila odborná komise.

Marcela Urbanová, tajemnice územní rady zahradkářů: "Budeme hodnotit jednak vzhled celého aranžmá, tak jeho trvanlivost, aby když ho podržíme, aby nám nespadlo. Prostě ta kvalita provedení toho aranžmá. To jsou takové dvě hlavní kritéria. Potom vlastně na členech komise je, na fantazii, který ten výpěstek, nebo teda dílo se jim nejvíc líbí."

Anketa, soutěžící: "Zatím jsme vymysleli kombinované, nesuché rostliny a suché. Chceme to proložit, aby nešla vidět ta pěna, do které to zapícháváme, aby to vydrželo, aby nám ta sukýnka nespadla." "Jde nám to docela dobře, řekli jsme si, aby to nebylo vysoké tak trochu nižší a zatím se nám to daří." "Nejde nám o výhru, ale aby nám to dobře dopadlo." "Zatím vymýšlíme, kutíme, snažíme se, ale zatím nic moc, zkoušíme všelico, snad se něco podaří vymyslet." "Snažíme se, aby co nejvíce barvy seděly, nevíme jestli se nám to dneska podaří, ale snad nějak obstojíme."

Marcela Urbanová, tajemnice územní rady zahradkářů: "Děti jsou velmi šikovné. Jak člověk porovnává každé to aranžmá tak každé má svoje kouzlo, každé má svůj půvab. Soutěží tady malé děti a ta aranžmá jsou velice pěkná."

Nejpěknější díla budou převezena na Horty komplex do Olomouce, na mezinárodní výstavu. Na každého ze soutěžících čekalo i malé překvapení.

Marcela Urbanová, tajemnice územní rady zahradkářů: "Máme připravené zajímavé ceny. Různé potřeby do školy, květinky, flešky a takové zajímavé ceny, je to odstupňované od prvního místa až do toho posledního, takže každé družstvo si odnese nějakou pěknou zajímavou cenu."

Karvinský svaz zahrádkářů pořádá pro děti mnoho soutěží. Kromě vazby květin děti pravidelně soutěží a rezprezentují Karvinou i v poznávacích testech z biologie, kde v celorepublikovém klání zaujímají pokaždé přední příčky.
Gospelové Vánoce v Orlové

Zítra 17:00 - 13.12. 14:41
Orlová, Husův dům, Orlová

Hudební výlety: Vánoční stezka s Permoníkem

15.12. 18:00 - 13.12. 14:41
Orlová, Kostel Svatých apoštolů Petra a Pavla, Albrechtice

HFG FINANCE s.r.o.
Karviná
od 20 000 Kč do 25 000 Kč

Detail

Havířovská teplárenská společnost, a.s.
Karviná
od 20 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků