Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Čerti a Mikulášové řádili v Karviné

  • Karviná,

Čert i Mikuláš neodmyslitelně patří k české kultuře a lidové tradici. Zvláště pekelníci umí pořádně vystrašit, naštěstí ale chodí v doprovodu Mikuláše a anděla, kteří je dokáží alespoň trochu zkrotit. Pár čertů, Mikulášů a andělů potkala kamera TV Polar v Karviné.

Z pekla vylezli čerti a z nebe se na zem snesli andělé, aby společně s Mikulášem zkontrolovali, jak se celý rok děti chovaly, jestli náhodou nezlobily víc než je dovoleno a jestli si zaslouží nějakou sladkou odměnu.

První skupinku jsme potkali v dětském koutku, a protože venku foukal ledový vítr, byly všechny děti schované v dětské restauraci, kde společně se svými rodiči trávily volný čas. A světe div se, i když z pytle čerta koukaly dětské nožičky, málokteré dítě se tady při pohledu na pekelníka rozplakalo.

Čert: "Byli jsme u jednoho chlapečka, museli jsme si ho odnést, protože byl moc zlobivý. Tady má nohy, visí mu z pytle."

V knize hříšníků, ze které Mikuláš četl, se opravdu žádný velký hříšník nenašel a děti si v klidu mohly odnést domů sladkou odměnu.

Mikuláš: "Neodnesli jsme si žádného, jsou to ještě mrňata myslím, že jsou všechny hodné."

Za to v tělocvičně na ZŠ Prameny to neměli pekelníci vůbec jednoduché. Sotva se ukázali na 21. ročníku velkého svátku juda a našli si malého sportovce, kterého chtěli unést do pekla, vrhlo se na ně všech dvě stě judistů společně a ukázali čertům pár naučených chvatů.

Anketa, judisté: "Čert byl slabý a byl takový starší už trochu." "Chtěl vzít jednoho kluka, tak jsme je přeprali."

Když už se čerti konečně vzdali, přišel na řadu Mikuláš, který odměnil všechny judisty postupně. A jestlipak si odměnu opravdu zasloužili, to musel Mikulášovi prozradit vedoucí oddílu Petr Rabas.

Petr Rabas, vedoucí oddílu Judo Karviná: "Naše děti měly velké úspěchy letos, na velkých cenách, mezinárodních, jak na Slovensku, Polsku."

Když jsme pak nakoukli do Společenského domu Lázní Darkov, nevěřili jsme svým očím. Tady se nebe a peklo pořádně zamíchalo a všechno tu bylo naruby. Dětem z pěstounských rodin, za kterými svatí a služebníci pekla přišli, to vůbec nevadilo.

Martina Jančíková, Juventus: "Máme vymyšlený příběh, kdy zlobí andílci a jdou se do pekla napravit."

Renáta Chytrová, vedoucí odb..soc.-práv.ochrany dětí MMK: "Děti jsou nadšené a jsem hrozně ráda, že se od samého začátku zapojily do hry, do soutěží, že se vůbec neostýchají a nebojí se čertů."

I když by čerti a andělé měli být v tuto chvíli zpátky v pekle a nebi, nebuďte si tím tak jistí. Kalendář Mikuláše byl letos nabitý žádostmi, a proto je možné, že se do konce týdne někde ještě objeví. A pokud ne, počkejte si pár dní, to už s nadílkou přispěchá pod váš vánoční stromeček očekávaný Ježíšek..

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků