Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Orlové představí projekty ze Švýcarska

  • Orlová,

Projekt revitalizace území Zimovůdky pokračuje. Zástupci švýcarské delegace přijedou tento týden prezentovat návrhy studentů architektury do kulturního domu města Orlové. Vernisáž se bude konat v sobotu 20. dubna v 18. hodin.

Už tento pátek přijedou do Orlové zástupci švýcarské delegace, aby představili projekty studentů architektury, zabývající se budoucím využitím území mezi lesoparkem v Orlové Lutyni a zámeckým lesoparkem v Orlové 1, které je ovlivněno hornickou činností.

Radislav Mojžíšek (SNK-ED), místostarosta Orlové: "Máme 4 varianty řešení toho území. Během toho posledního skoro půl roku dopracovali ve svých ateliérech podobu projektu do sdělitelné podoby."

Výstava projektů potrvá až do konce května a obyvatelé Orlové budou moci hlasovat, který projekt je podle nich nejlepší. Budou tak formou ankety moci rozhodnout o budoucnosti území Zimovůdky.

Radislav Mojžíšek (SNK-ED), místostarosta Orlové: "Chceme tady především nechat slovo občanů, ale věřím, že se přidají také odborníci. Máme tady taky své projektanty a architekty."

Spolupráce mezi městy Orlovou a švýcarským Illnau Effretikon vznikla už v roce 1990 na základě výzvy švýcarského velvyslanectví v Praze, které chtělo navázat spolupráci s některým z měst České republiky. Města si navzájem začal předávat své zkušenosti a tak mohla Orlová například využít některé ze švýcarských projektů, které realizovala na svém území.

Radislav Mojžíšek (SNK-ED), místostarosta Orlové: "Buď švýcarští studenti, nebo jejich profesoři se zaobírali problematikou Orlové, ať už to byla pátá etapa, ať už to je náměstí."

Obyvatelé města si mohou přijít poslechnout doplňující informace k jednotlivým projektům na vernisáž, která se bude konat v sobotu 20. dubna v 18 hodin v domě kultury města Orlové.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy