Soutěž žáků základních škol v ovládání výpočetní techniky

  • 1. ledna 2008,
  • 0:00,
  • Orlová,
  • Lukáš Hudeček

Jak umí ovládat žáci základních škol výpočetní techniku, má za úkol zjistit soutěž, kterou pravidelně pořádá střední odborná škola NetOffice Orlová.

Reklama

Letošního ročníku soutěže se zúčastnilo přes šedesát žáků z 13 základních škol nejen z Orlové, ale i blízkého okolí.

Pavel Michelsohn, ředitel NetOffice Orlová: „Smyslem soutěže je samozřejmě přilákat potencionální uchazeče do školy a podívat se na to, co dělají v hodinách informatiky a výpočetní techniky na základních školách. Máme tu kategorii word, kde cílem je upravit text podle předem zadané předlohy. Další kategorií je prezentace, kde žáci prezentují své práce na téma, jak se nám bude žít ve 21. Století. Třetí kategorie je kategorie, která je určená hráčům počítačových her, kde tady školy soutěž ve hře Counter Strike."

V kateorii prezentace se zúčastnilo soutěže sedm týmů a nejlépe se připravil Andrej Polakovič ze základní školy Karla Dvořáčka, druhou a třetí nejlepší prezentaci si pak připravili žáci základní školy U Kapličky.

Lukáš Derjan, student NetOffice Orlová: "Žáci měli podle zadání vypracovat téma a my jako porota jsme potom hodnotili jestli se drželi toho zadání, jestli byli nápadití a jak to odprezentovali, zda přišli s nějakou úpravou a celkově, jak to vypadalo."

V kategorii Word mezi sebou měřilo síly dvanáct jednotlivců. Nejlépe práci s textovým editorem zvládl Miroslav Hinner z orlovské základní školy Školní. Druhá skončila Kateřina Grejtáková z Dolní Lutyně a třetí Vojtěch Šotola z Petrovic u Karviné.

Tomáš Janča, student NetOffice Orlová: „Ve wordu se vlastně muselo vymyslet zadání, musel se udělat text, předloha a vlastně i bodování k tomu textu, aby se to mohlo hodnotil."

Nejvíce obsazenou kategorií, byla ta pro hráče počítačových her. Counter Strike hrají nejlépe školácí ze základní školy Gorkého z Havířova. Druhý skončil tým orlovské základní školy U Kapličky a ocenění za třetí místo zamířilo do Petrovic u Karviné. Orlovská škola Net Office nepořáda soutěž pouze pro žáky základních škol.

Pavel Michelsohn, ředitel NetOffice Orlová: „Vždycky v termínu jarním potom děláme ještě tradiční soutěž v informatice, která je určena studentům našim a studentům dalších středních škol z regionu. Je to soutěž, ve které chceme změřit síly, porovnat naše studenty se studenty z podobně zaměřených škol. Tu soutěž děláme s mezinárodní účastí, kdy se účastní i partnerské školy z Polska. Je to střední škola z Rybniku a potom partnerské gymnázium ze Slovenských Turčanských Teplic."

V příštím roce se soutěž pro studenty středních škol uskuteční v prostorách střední odborné školy NetOffice v Orlové už po čtrnácté.
Líheň 2019 / soutěž amatérských hudebníků

07.03. 19:00 - 01.06. 0:00
Havířov, Stolárna Havířov a Hard Cafe Karviná

QX PROMOTION a.s.
Karviná
od 15 000 Kč

Detail

NAĎAL, s.r.o.
Karviná
od 25 000 Kč

Detail

QX PROMOTION a.s.
Karviná
od 15 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu