Orlovská soutěž v informatice s mezinárodní účastí

  • 7. dubna 2011,
  • 0:10,
  • Orlová,
  • Richard Kutěj

Velkou tradicí a mezinárodní účastí se může pyšnit Orlovská soutěž v informatice. Tu letos již patnáctým rokem uspořádala škola Net Office. Zápolit a předvést své znalosti přijeli studenti z našeho regionu, ale i z Polska a ze Slovenska.

Reklama

Soutěž probíhala celé dopoledne a studenti předvedli několik druhů počítačových disciplín.

Pavel Michelsohn, ředitel pořádající školy: „Celkem se soutěže účastní asi 65 dětí. Soutěž probíhá ve 4 kategoriích. Jedno je grafika a webové stránky. Tam jsme zvolili dnes aktuální témě Cestování rozšiřuje obzory. Pak tu máme programování na volné téma, kde studenti prezentují své dlouhodobé práce a projekty a soutěž ve word procesingu, která spočívá v úpravě textu."

Soutěž existuje již 15 let, ale musí pochopitelně reagovat i na nové trendy, které svět počítačů a programování přináší. Letošní ročník tak zpestřily ukázky dálkově ovládaných přístrojů. Příští rok už možná půjde o další z disciplín.

My ale pojďme zpět mezi soutěžící. Ti prezentovali své práce pod přísným dohledem několikačlenných porot.

Anketa, soutěžící: 1. „Spokojený jsem dost a těším se na příští rok, kdy už budu vědět, jak to tady chodí a budu se moci líp připravit." 2. „Jsem tady poprvé a myslím si, že oproti třeba Mistrovství republiky v daných disciplínách byla tato soutěž méně těžká, ale celkově to tady není špatné."

A o názor jsme požádali i zahraniční účastníky.

Anketa, soutěžící: „Podle mne je úroveň soutěžních prací dobrá. Ty české mi ale přijdou o stupínek horší, než ty naše."

Polští účastníci si nakonec odvezli několik cen a první místa jim patřily v programování a tvorbě webových stránek. V oboru grafika putovalo 1. místo do Opavy, word procesing vyhrála reprezentantka gymnázia v Českém Těšíně.
Líheň 2019 / soutěž amatérských hudebníků

07.03. 19:00 - 01.06. 0:00
Havířov, Stolárna Havířov a Hard Cafe Karviná

QX PROMOTION a.s.
Karviná
od 15 000 Kč

Detail

NAĎAL, s.r.o.
Karviná
od 25 000 Kč

Detail

QX PROMOTION a.s.
Karviná
od 15 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu