Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Nová budova orlovské městské policie je šitá na míru jejím potřebám

  • Orlová,

Od 1. září funguje orlovská policie v nové a moderní policejní budově v části Poruba. Nová policejní budova nabízí nejen kvalitní a potřebné podmínky pro práci police. Její prostory vycházejí vstříc i lidem, kteří potřebují čas od času vyhledat pomoc policie při řešení nejrůznějších problémů.

Nová budova slouží policistům již několik dní. A jak říkají, je přímo šitá na míru jejich potřebám.

Kamil Damek, zástupce vedoucího OO PČR Orlová: „Její vybavení je nadstandardní v tom, že má cely krátkodobého i dlouhodobého zadržení, má výslechovou místnost i místnost pro styk obviněného s advokátem. To vše nám lépe umožňuje plnit úkoly, které máme v rámci trestního řízení."

Budova je ovšem uzpůsobena i občanům, kteří policii musí čas od času vyhledat. A její konstrukční řešení vyhovuje i samotné policii.

Kamil Damek, zástupce vedoucího OO PČR Orlová: „Policisté jsou spokojeni také s konstrukčním řešením stavby. Ta je vyřešena tak, že v suterénu je technické zázemí, v prvním patře je Obvodní oddělení policie České republiky, a dále využívá prostory služba kriminální policie a vyšetřování. Policisté jsou rádi, že mají novou, moderní a krásnou budovu."

Za policisty se do nové budovy přišli podívat také zástupci orlovské radnice. Ostatně, na radnici před lety myšlenka na novou budovu vznikla.

Jiří Michalík (ČSSD), starosta Orlové: „Osobně se domnívám, že to, že se podařilo postavit takovou policejní budovu v Orlové je v dnešní době malý zázrak. My když jsme v roce 2007 přišli s myšlenkou na novou policejní stanici, byli jsme nadšení. Pak jsme ale přišli na to, že je to problém skoro neřešitelný. Protože myšlenka je jedna věc a zrealizovat nějakou stavbu, zvláště policejní budovu, je myšlenka druhá."

Město Orlová ovšem poskytlo ty nejlepší možné podmínky. Do stavby investovalo 10 milionů korun a navíc poskytlo zdarma i pozemky, na kterých budova stojí. Od myšlenky k realizaci tak uplynuly pouhé čtyři roky.

Jiří Michalík (ČSSD), starosta Orlové: „Takže čtyři roky od myšlenky k úplné realizaci není na české poměry zase tak dlouho. A jsem velmi rád, že se podařilo postavit budovu v této lokalitě a s vybavením, jaké tady je. Myslím si, že to zlepší práci policistů a bude se jim tady dobře sloužit. Hlavní význam to ale má pro zlepšení bezpečnostní situace v tomto městě a všem, kteří se o to zasloužili, patří můj dík."
MadExIm služby s.r.o. - areál NKZ Stonava
Stonava
od 22 000 Kč/měsíc

Detail

DEFENDIT CORDIS s.r.o. - Orlová
Orlová
od 8 050 Kč/měsíc

Detail

MaAnBa Plus s.r.o. - Jäkl Karviná
Karviná
od 87 do 100 Kč/hod.

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Japonské dny v Ostravě

Více PR článků