PORG otevřel základní školu a gymnázium v Ostravě

  • 7. září 2011,
  • 0:00,
  • Ostrava,
  • Renáta E. Orlíková

Je 1. září 2011, 9 hodin ráno. Kolem 120 studentů, jejich rodičů, pedagogů i vedení školy je plno očekávání. První obnovené reálné gymnázium - instituce prověřená dvacetiletými zkušenostmi a objektivními výsledky, otevírá v metropoli Moravskoslezského kraje svou první mimopražskou školu. PORG Ostrava začíná psát svou historii.

Reklama

Martin Roman, předseda správní rady PORG: "V době, kdy měl PORG již šestinásobný převis poptávky nad kapacitou školy, jsme se zamýšleli nad tím, jestli bychom nemohli školu podobného typu udělat i mimo Prahu. Jsem z Ostravska, tento kraj mám prostě rád, myslím, že je tady spousta chytrých, pracovitých a férových lidí, takže můj hlas zněl jasně, pro Ostravu."

Václav Klaus, ředitel společnosti PORG: "Přeji PORGu Ostrava, který se několik málo minut narodí, aby se v roce 2032 mohl se stejným zadostiučiněním ohlédnout za těmi 21 lety jako se můžeme ohlédnout my jako celá společnost PORG."

Václav Klaus, prezident ČR: "Školství v Ostravě, v Moravskoslezském kraji dostává, doufejme, aspoň takovou štiku do rybníka, školu, která je zajímavá a nápaditá."

První obnovené reálné gymnázium - instituce prověřená dvacetiletými zkušenostmi a objektivními výsledky, otevírá v metropoli Moravskoslezského kraje svou první mimopražskou školu. PORG Ostrava začíná psát svou historii.

Dagmar Dluhošová, ředitelka PORG Ostrava: "Opravdu si to užíváme. Je spousta věcí, čím je PORG jako škola výjímečná. Hledá děti, které mají zájem o vzdělání, poskytuje jim maximum co může, hledá učitele, kteří rádi učí a kteří chtějí předat informace. Je výjímečná i tím, že má rozšířenou výuku angličtiny na základní škole, na gymnáziu se učí dvojjazyčně, je to škola rodinná."

Václav Klaus, ředitel společnosti PORG: "Je to nejstarší nestátní vzdělávací instituce v České republice, takže už 21 let něco děláme a děláme to s chutí, si myslím. Snažíme se jít rok od roku dál a dál, takže teď třeba otvíráme školu v Ostravě, takže jsme prostě takoví trošku čipernější nebo s větším tahem na branku v něčem."

Areál PORG Ostrava v Ostravě Vítkovicích prošel intezivní desetiměsíční rekonstrukcí. Nejvýraznější proměnou prošla budova nového gymnázia, kde byla přistavěna zajímavě architektonicky řešená aula. Zcela jinak vypadá také budova družiny, která má netradičně také venkovní učebnu. Útulný vzhled získala také budova pětitřídní základní školy. Studentům jsou k dispozici počítačové, jazykové a přírodovědné učebny, knihovna se studovnou, školní jídelna i hezký sportovní areál s tělocvičnou.

Co je ale nejdůležitější, PORG si, mimo jiné, zakládá na rodinné atmosféře, individuálním přístupu k dětem i rodičům, kvalitním pedagogickém sboru a rozvoji talentovaných žáků.

Václav Klaus, ředitel společnost PORG: „My hledáme zvídavé, bystré děti z rodin, kde vzdělání stojí v popředí žebříčku hodnot."

Dagmar Dluhošová, ředitelka PORG Ostrava: „Budeme snažit, abychom naplnili tato očekávání."

Na PORG Ostrava mohou, díky Nadaci Lenky a Martina Romanových, která poskytuje sociální stipendia, studovat také děti a mladí lidé z rodin s nižšími příjmy.

Martin Roman, předseda správní rady PORG: "Pokud bych se chtěl naučit české reálie a zároveň se naučit skvěle anglicky, tak si myslím, že PORG je určitě nejlepší volba, protože otevírá cestu na všechny univerzity jak v Čechách, tak na ty nejlepší v zahraničí."

Václav Klaus, prezident ČR: "Já myslím, že člověk by měl usilovat o věci náročné a myslím, že PORG školou náročnou je. Zatím ty dva předcházející PORGy takovými školami byly a já nepochybuji o tom, že se to tady můj syn bude snažit vést stejným směrem."

Tradice, výborná pověst, nejvyšší hodnocení České školní inspekce, nejlepší výsledky v žebříčku státních maturit, rodinná atmosféra, zvýšená dotace angličtiny a dvojjazyčná výuka předmětů na gymnáziu, nejlepší pedagogové a široká škála mimoškolních aktivit, ale také vstřícnost, vzájemná úcta, respekt, tolerance a důvěra... Zkrátka PORG je podle slov jejího ředitele, Václava Klause, „Štikou ve stojatých vodách českého školství."
KEEP SMILING GOSPEL hledá nové členy!

Zítra 14:00 - 18:00
Orlová, Husův dům v Orlové (Fr. Palackého 787)

Pavel Kolář a Renata Červenková: Labyrint pohybu / beseda

01.03. 15:00 - 23.02. 9:30
Stonava, Dům knihy KNIHCENTRUM, Ostrava

Roman Barnošák
Karviná
od 13 400 Kč

Detail

NBS Invest, a.s.
Karviná
od 90 Kč do 120 Kč

Detail

NBS Invest, a.s.
Karviná
od 90 Kč do 110 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu