Ondřej Feber (SPOZ) zůstává starostou Stonavy

  • 9. listopadu 2010,
  • 0:00,
  • Stonava,
  • Dana Bielecká

Nově zvolení zastupitelé na ustavující schůzi zvolili starostu a místostarostu obce Stonava.

Reklama

Pouhou hodinu poté, co definitivně uplynul termín pro napadnutí výsledků voleb, tedy v pátek v 17 hodin se v Domě PZKO sešlo všech 7 nově zvolených zastupitelů na své ustavující schůzi.

Slibem, složeným před zraky stonavské veřejnosti se Ondřej Feber, Zdeněk Lusk a Tomáš Wawrzyk ze Strany práv občanů - Zemanovci, dále Jan Lipka z ODS, Tomáš Bařák z KDU-ČSL, Jan Nalewajka z ČSSD a Viktor Topiarz z KSČM oficiálně stali vašimi zastupiteli. Jejich první povinností byla volba nového stonavského starosty.

"Navrhuji Ondřeje Febera, dosavadního starostu."

Nikdo nepodal žádný protinávrh a Ondřej Feber, kterému občané dali nejvíce preferenčních hlasů, byl zastupiteli zvolen do funkce starosty i na další volební období.

Ondřej Feber (SPOZ), starosta Stonavy: "Je to velký závazek, jsem rád, že mám takové spolupracovníky, jsou to samí muži, ale na muže je spolehnutí, tak věřím, že to dobře dopadne."

Jako svého statutárního zástupce si Ondřej Feber vybral Tomáše Bařáka. I tento návrh zastupitelé jednomyslně akceptovali a neuvolněnou funkci místostarosty další čtyři roky bude vykonávat tento lídr KDU-ČSL.

Tomáš Bařák (KDU-ČSL), místostarosta Stonavy: "Vím, že stonavští zastupitelé vždy dokázali v pravý čas vzít za správný konec provazu a pokud se vyskytnou jiné názory, je třeba přenést je do pléna a řádně si o tom promluvit."

Základní programy všech stran sice staví na rozvoji Stonavy a zastupitelé jsou rozhodnuti je naplnit. Levice už avizuje, že kromě investic do infrastruktury jí půjde předně o investice do některých sociálních skupin.

Jan Nalewajka (ČSSD), zastupitel Stonavy: "Staří lidi - i když je tady o ně postaráno, vše je v pořádku, ale některé věci se dají ještě vylepšovat, že."

Viktor Topiarz (KSČM), zastupitel Stonavy: "Já si myslím, že na budoucí generaci nemáme na čem šetřit. Jestli my se postaráme o ty malé človíčky a nabídneme jim dobré využití volného času, oni se odvděčí čím, že budou vzornými žáky stonavských škol a následně vzornými občany Stonavy."

Nejblíže jsou si programy Strany práv občanů - Zemanovci, KDU-ČSL a ODS, které se shodují v nutnosti přednostně dokončit již rozestavěné obecní investice. Staronový zastupitel za ODS má také ambici nadále spravovat stonavský rozpočet, který se jako ostatně ve všech ostatních obcích a městech nevyhne úsporám. Podle Jana Lipky je kde šetřit.

Jan Lipka (ODS), zastupitel Stonavy: "Někdy se mi nelíbí prázdné autobusy co jezdí po Stonavě a nikoho nevozí. Zrevidovat smlouvu, ale ne o hodně, moje představa je 15-20km dolů, to jsou tak l-2 spoje."

O tom, jestli Janu Lipkovi opět svěří stonavské finance a o obsazení jednotlivých komisí , budou zastupitelé rozhodovat na svém prvním řádném zasedání, které se bude konat už 22. listopadu. 
MlčůchTrans s.r.o.
Karviná
od 20 000 Kč

Detail

Základní škola a Mateřská škola Albrechtice
Karviná
od 17 100 Kč do 21 547 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu