Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Strojaři z VŠB se nezaměstnanosti bát nemusejí

Náš kraj patří k nejprůmyslovějším v celé Evropské unii a proto patří absolventi Vysoké školy báňské v Ostravě k nejvyhledávanějšímu zboží na trhu práce. Spolupráce s univerzitou vychází například fryčovické firmě na výrobu sedadel, které se nyní v čele s absolventy strojní fakulty podařilo prosadit v Kanadě.

Toto je sedadlo, které ještě nedávno patřilo výhradně do letadel. Nyní se ale díky fryčovické firmě BORCAD začíná prosazovat i ve vlacích. Toto už jezdí v Kanadě. Velkou zásluhu na tom mají absolventi Vysoké školy báňské v Ostravě, kteří tvoří většinu v týmu jeho konstruktérů.

Ivo Boruta, majitel firmy na výrobu sedadel: “Do kolektivu projektantů bereme z 80 procent pouze absolventy vysoké školy.”

Fryčovická firma může být příkladem pro spolupráci soukromého sektoru a akademické půdy. V průmyslovém regionu, jako je Moravskoslezský kraj, je to velmi důležité.

Ivo Hlavatý, děkan Fakulty strojní VŠB-TU Ostrava: “Fakulta strojní se chválí tím, že má na trhu práce zaměstnanost svých absolventů 97,3 procenta. Což je velice dobré.”

I nyní rostou na VŠB další potenciální zaměstnanci fryčovické firmy.

student Fakulty strojní VŠB - TU Ostrava: “Je hrozně důležité, aby ten člověk měl nějakou zkušenost s praxí.”

Sedadla nyní čeká opravdu zatěžkávací zkouška. Zůstanou totiž k dispozici studentům ať už relaxaci nebo studiu.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy