Policisté sepsali knihu pohádek pro děti

Unikátní počin se podařil ostravským policistům. Ve spolupráci se soudcem totiž dali dohromady 16 pohádek, které vydali knižně. Příběhy jsou inspirovány skutečnými událostmi a děti se tak u nich nejen pobaví ale i poučí, jak řešit nejrůznější nebezpečné situace. Kniha se jmenuje Policejní pohádky.

O Martínkovi, Elišce a tuze divném člověku, který byl milý, Proč cesta není hřiště a nebo například O statečném policistovi Honzíkovi...to jsou názvy tří z celkem 16 příběhů knihy s názvem Policejní pohádky. O čem asi budou napovídají už názvy. Výjimečnost knihy tkví v tom, že na ní pracovali opravdu policisté.

Tomáš Kužel, ředitel PČR MS kraje: “Jsou to téměř všechno skutečné příběhy, které se denně stávají na ulicích, převedené do pohádkové řeči s dobrým koncem.”

Příběhy podle skutečných událostí vybírala policejní tisková mluvčí Gabriela Holčáková a závěrečnou podobu jim dal soudce Roman Pokorný.

Roman Pokorný, autor knihy: “Snažili jsme se převést šedivou úřední řeč do podoby aby to pochopil malý človíček, který začíná ten svůj život. Aby pochopil, že některé věci se nedělají.”

Jednoduchý prý nebyl ani výběr ilustrátorky. Autorům se nakonec zalíbily obrázky Šárky Nogové, které připomínají styl ilustrací z Honzíkovy cesty Heleny Zmatlíkové.

Šárka Nogová, ilustrátorka: “Já jsem chtěla aby ty ilustrace byly pochopitelné pro děti.”

Knih bylo vydáno celkem 6 a půl tisíce a jsou neprodejné. Budou rozdávány v rámci nejrůznějších preventivních akcí policie.
PAVEL NOVÁK „10“ / koncert

20.10. 15:00 - 18.10. 19:23
Celý MS kraj, Městský dům, Přerov

Hudební výlety: Slavné klarinetové kvintety

20.10. 15:00 - 18.10. 19:23
Celý MS kraj, Městský úřad Jablunkov

Spisovatelé do knihoven - Ondřej Hložek / autorské čtení

22.10. 18:00 - 18.10. 19:23
Celý MS kraj, Městská knihovna Bílovec

Martin Kolek s.r.o.
Karviná
od 16 280 Kč do 35 000 Kč

Detail

ELANDOMY s.r.o.
Karviná
od 13 500 Kč

Detail

Vězeňská služba České republiky
Opava
od 26 100 Kč do 38 100 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu