Policisté sepsali knihu pohádek pro děti

Unikátní počin se podařil ostravským policistům. Ve spolupráci se soudcem totiž dali dohromady 16 pohádek, které vydali knižně. Příběhy jsou inspirovány skutečnými událostmi a děti se tak u nich nejen pobaví ale i poučí, jak řešit nejrůznější nebezpečné situace. Kniha se jmenuje Policejní pohádky.

O Martínkovi, Elišce a tuze divném člověku, který byl milý, Proč cesta není hřiště a nebo například O statečném policistovi Honzíkovi...to jsou názvy tří z celkem 16 příběhů knihy s názvem Policejní pohádky. O čem asi budou napovídají už názvy. Výjimečnost knihy tkví v tom, že na ní pracovali opravdu policisté.

Tomáš Kužel, ředitel PČR MS kraje: “Jsou to téměř všechno skutečné příběhy, které se denně stávají na ulicích, převedené do pohádkové řeči s dobrým koncem.”

Příběhy podle skutečných událostí vybírala policejní tisková mluvčí Gabriela Holčáková a závěrečnou podobu jim dal soudce Roman Pokorný.

Roman Pokorný, autor knihy: “Snažili jsme se převést šedivou úřední řeč do podoby aby to pochopil malý človíček, který začíná ten svůj život. Aby pochopil, že některé věci se nedělají.”

Jednoduchý prý nebyl ani výběr ilustrátorky. Autorům se nakonec zalíbily obrázky Šárky Nogové, které připomínají styl ilustrací z Honzíkovy cesty Heleny Zmatlíkové.

Šárka Nogová, ilustrátorka: “Já jsem chtěla aby ty ilustrace byly pochopitelné pro děti.”

Knih bylo vydáno celkem 6 a půl tisíce a jsou neprodejné. Budou rozdávány v rámci nejrůznějších preventivních akcí policie.
POPELKA - Vánoční turné 2019 / muzikál na ledě

Zítra 14:00 - 22.11. 12:08
Celý MS kraj, Ostravar Aréna, Ostrava

Rozsvěcování stromečku s vánočním hodováním v Bašce

30.11. 14:00 - 22.11. 12:08
Celý MS kraj, Obecní úřad, Baška

PETR BENDE & BAND a vzácní hosté / Vánoční turné 2019

30.11. 19:00 - 22.11. 12:08
Celý MS kraj, Kulturní dům Bílovec

Ledax Ostrava o.p.s.
Ostrava-město
od 30 000 Kč

Detail

HFG FINANCE s.r.o.
Karviná
od 20 000 Kč do 25 000 Kč

Detail

Obaly Adamec a.s.
Karviná
od 18 000 Kč do 20 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků