Nový Jičín má nového starostu - stal se jím Jaroslav Dvořák

5. února odstoupil z funkce starosty Nového Jičína Břetislav Gelnar. Pondělní zastupitelstvo města volilo jeho nástupce, kterým se stal Jaroslav Dvořák (ČSSD).

Reklama

Po zhruba patnácti měsících fungování na novojičínské radnici opouští ze zdravotních důvodů křeslo starosty Břetislav Gelnar a zůstává zastupitelem.

Břetislav Gelnar (ČSSD), odstupující starosta: "Co se týče kontinuity vizí, které jsme si dali do volebního programu, ty zajištěny budou, ať bude kdokoliv ze současné koalice, bude pokračovat v tomto programu a způsobu organizace tak, jak jsme to nastínili."

Zastupitelé volbou 16 hlasů zvolili nového starostu Jaroslava Dořáka.

Jaroslav Dvořák (ČSSD), starosta: "Jako jeden z tvůrců programu za ČSSD chci naplnit ty body, které se zatím nepodařilo naplnit, i když část už se povedla, ale ještě tam toho hodně zbývá a chci ať ty body a to co tady chceme vybudovat, co chceme tady postavit, co chceme zrealizovat se nám povede během těch 2,5 let zrealizovat."

Opoziční zastupitelé kritizovali pozdní oznámení o odstoupení starosty, proto veškeré hlasování bojkotovali.

Milan Šturm (ODS), zastupitel: "Rada města tuto skutečnost projednávala s významným předstihem a tento významný bod jako je volba nového starosty a místostarostky se objevil na programu jednání až dnes, to znamená, že občané se neměli možnost na toto zastupitelstvo přijít a tak významné problematice se věnovat."

Gabriela Žitníková (KDU-ČSL), zastupitelka: "Pan místostarosta Dvořák byl na post starosty zvolen za podpory hlasů komunistů, což já jako křesťanský demokrat beru velmi osobně."

Nově zvolený starosta dříve vykonával funkci 1. místostarosty, proto zastupitelé dále hlasovali o jeho nástupci, a zvolili Blanku Faluši.

Blanka Faluši (ČSSD), 1. místostarostka: "Je to jenom o práci a vím, že mě čeká těžká a tvrdá práce, je to služba lidem a tak to beru."

Nová místostarostka odstoupila z funkce předsedkyně finančního výboru. O tom, kdo ji na tomto postu nahradí a také o dalším případném radním, budou zastupitelé hlasovat na příštím zasedání v dubnu.
LUCCO a.s.
Nový Jičín
od 25 000 Kč

Detail

MATEICIUC a.s.
Nový Jičín
od 15 500 Kč do 20 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu