Kunínský zámek opět patří dětem

Správa kunínského zámku nabízí úspěšný program pro děti složený z pohádkového vystoupení, prohlídky zámku či ukázky divadelních převleků.

Reklama

Zámecká sezóna je teprve na svém začátku, přesto už teď z Kunína hlásí, že mají každý den plno. Zámek patří vždy čtyři dopoledne v týdnu stovkám malých předškoláků.

Jaroslav Zezulčík, kastelán zámku Kunín: „Denně k nám dopoledne přijíždí na 250 až 300 dětí na programy, které se k nám vrátily po dvou letech. Divadélko Mrak zde hraje pohádky a inscenuje převleky do pohádkových kostýmů, učí děti zacházet s loutkami, v parku si děti užívají zámecké atmosféry se špekáčky, letošní sezóna je velice ostrá. Počítáme, že během necelých 4 týdnů se u nás vystřídá pět, šest tisíc dětí za dopoledne a samozřejmě další děti přijíždějí také na klasické školní výlety."

Mateřské školky se do Kunína sjíždějí z širokého okolí nejen z Moravskoslezského kraje. Několikahodinový program rozdělený do pěti bloků děti spolehlivě upoutá a někdy neodolají ani jejich paní učitelky. Anketa, děti MŠ Baška: 1. „Mně se nejvíc líbilo to zlato, které bylo v těch kostýmech." 2. „Mi se líbilo, jak jsme opékali párky." 3. „Už jsem tady podruhé a je to tu pěkné."

Magda Rusková, vedoucí učitelka MŠ Baška: „Přijeli jsme z Bašky, protože jsme slyšeli, že před dvěma lety se něco takového v Kuníně organizovalo a paní učitelka, která je teď u nás na zástupu, nás navnadila. Objednali jsme se a vydali se na výlet a můžeme říct, že teda super, protože to je perfektně zorganizované, žádná chybička."

Netradiční zábavu naopak přímo v režii dětí nabídne už tato neděle, malí husaři z novojičínské husarské akademie si splní své přání a budou provádět své vrstevníky zámkem.

Jaroslav Zezulčík, kastelán zámku Kunín: „Děti si řekly, že jednou chtějí být kastelány, tak začínáme odmalička. Na Den dětí malí průvodci nahradí ty dospělé a budou své vrstevníky po zámku provádět sami. V každém pokoji bude nachystán jeden dětský průvodce, který svým jazykem přiblíží historii zámku a osudy zámeckých pánů a paní. Samozřejmě vstup je v neděli po celý den zdarma a děti mají také na odpoledne slíbené malé dárky."
LUCCO a.s.
Nový Jičín
od 25 000 Kč

Detail

MATEICIUC a.s.
Nový Jičín
od 15 500 Kč do 20 000 Kč

Detail

Dnešní premiéry

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu