V Novém Jičíně zrekonstruovali Domovinku

Součástí služeb, které poskytuje v Novém Jičíně Pečovatelská služba, je už deset let denní zařízení "Domovinka", které nabízí seniorům, invalidním důchodcům a osamělým osobám z Nového Jičína každodenní pobyt, zpestřený různými aktivitami.

Reklama

Po deseti letech Domovinka prošla nemalými úpravami, které dělali za plného chodu, ale výsledek je patrný na první pohled a klienti i personál si nové prostředí pochvalují.

Alice Hynčicová, vedoucí Pečovatelské služby Nový Jičín: "Je tady nové vybavení jak denní místnosti, tak i odpočinkové místnosti,
vymalovali jsme, zvolili jsme jiné barvy, než byly původně. Jsou tady nové postele, nové skříně, nové noční stolky, záclony, garnýže, zkrátka veškeré vybavení se změnilo."

Jaroslav Dvořák (ČSSD), místostarosta: „Jsme samozřejmě rádi, že takové zařízení tady máme, není to pravidlem ve všech městech. O
klienty je tady dobře postaráno, mají tady všechno."

Kapacita denního stacionáře je deset lidí. Senioři mohou v Domovince trávit čas od pondělí do pátku, od sedmé hodiny ranní až do čtvrté odpolední. Klienti tady chodí podle svého zájmu a možností rodiny. Podle své chuti si mohou volit i aktivity.

Olga Bártková, klientka Domovinky: "Vždycky se na to těším."

Vedle ručních prací tady lidé mohou cvičit motoriku, posilovat svalstvo, připravit si malé občerstvení, vyjít si s pečovatelkou na vycházku nebo výlet, popřípadě si jít odpočnout na lůžko. Klientům tady poskytují stravu a podle objednaných sociálních služeb se potom odvíjí i celková cena za pobyt v Domovince.
ROGASS CATERING s.r.o.
Nový Jičín
od 25 000 Kč

Detail

Piešťanský X-Force a.s.
Nový Jičín
od 15 000 Kč do 25 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu