Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Pěvecký sbor Ondráš vystoupí s cimbálovkou Pramínky

  • Nový Jičín,

Pěvecký sbor Ondráš se v předvánočním čase chystá na několik koncertů. Ten první bude na Masarykově náměstí 19. prosince, den na to vystoupí s Cimbálovou muzikou Pramínky v Beskydském divadle a poslední ze šňůry koncertů proběhne 28. prosince ve farním chrámu Nanebevzetí Panny Marie.

Bez vánočních koncertů Ondráše si Novojičíňáci, ale ani posluchači z jiných obcí Moravskoslezského kraje konec roku neumí představit. Sbor letos slaví 60. výročí a na jejich pestrém programu byla maximální koncertní příprava znát. Letos účinkovali s filharmonií, s Vejvanovského komorním orchestrem a v příštích dnech vystoupí poprvé s cimbálovkou.

Eva Polášková, umělecká vedoucí: "Je to pro nás nová, krásná a netradiční spolupráce, bude to lidové lašské a valašské pásmo s různými vstupy. My máme acapelové části a oni mají také instrumentální a potom je tam zařazená společná část. Stěžejní část koncertu tvoří speciálně upravené koledy pro náš sbor, které upravoval umělecký vedoucí. Je tam spousta milostných koled, milostných příběhů, kdy chasa se schází na koledě a baví se o lásce, což je výborné, netradiční."

V pondělí 19. prosince od 16 hodin Ondráš vystoupí u vánočního stromu a 20. prosince v 18 hodin v Beskydském divadle s Cimbálovou muzikou Pramínky. Jedná se o novou unikátní spolupráci, která vznikla náhodou při jednom koncertování.

Anketa, členové Ondráše: 1. "Poznal jsem je na koncertě Sakura a jablíčko, byl jsem okouzlen a tam se zrodila myšlenka spolupráce, naše manažerka se s nimi domluvila, začalo se to vyvíjet a rozvíjet a je to vynikající." 2. "Už jsme s nimi měli zkoušku a všichni se na koncert moc těšíme." 3. "Velmi mě potěšilo, že sbor Ondráš bude s těmi mladými zpívat, oni hrají velmi pěkně, je to taková úplně jiná muzika, než na kterou jsme byli zvyklí." 4. "S cimbálovou muzikou zpíváme poprvé, jsou to mladí lidé plní elánu, no a ta konfrontace s námi, tak doufám, že jim budeme stačit."

Letošní poslední koncert Ondráše proběhne 28. prosince ve farním chrámu Nanebevzetí Panny Marie. A pokud se chcete svátečně naladit a přenést se do světa hudby, koncert začíná v 17 hodin.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy