Reklama

Střelec Jindřich Dubový je juniorským olympionikem

  • 0:00,
  • Bruntál ,

Poprvé ve své historii bude mít Bruntál svého olympionika. Na olympijské hry mládeže, které se budou konat letos v jihokorejském Soulu se probojoval sportovní střelec Jindra Dubový, člen bruntálského střeleckého klubu Astra, odchovanec trenéra Vladimíra Novotného.

Stáhnout video
Reklama

Zbraně a střelba přitahovaly Jindru od malička. Závodně začal střílet už jako malý kluk.

Jindřich Dubový, sportovní střelec: "Střelbě se věnuji 6 nebo 7 let, od 10 roků. Střelba mě vždycky přitahovala, zbraně a okolí toho. Tak jsem se přihlásil sem, do kroužku, do střeleckého klubu Astry, kde jsem se pod vedením pana Novotného dostal až sem. Jsem momentálně členem klubu Dukly v Plzni."

Střelba, jako ostatně každý sport, je kapka talentu a hora dřiny. Bruntálští střelci běžně trénují třikrát týdně a před závody střílejí vlastně denně.

Vladimír Novotný, trenér: "Je to jenom o práci a o tom přístupu. Já samozřejmě nikomu nic neodpustím no a potom ty výsledky tak vypadají."

Střílení je tak vlastně dobrovolná řehole. Vrcholovým sportovcům na jiné zájmy už moc času nezbývá.

Jindřich Dubový, sportovní střelec: "Střílení zabírá strašně moc času, ať už jsou to víkendy úplně mimo, věnujeme se tomu každý den. Ve škole jsou s tím docela problémy, je to náročné a tak hodně času věnuju po střílení hlavně škole. Míval jsem i taneční kurz a to by docela záhul. Měl jsem to náročný tenhle rok."

Kromě olympiády čekají letos Jindru ještě další důležité závody. Nejvýznamnější bude bezesporu mistrovství světa, které se koná jednou za čtyři roky.

Jindřich Dubový, sportovní střelec: "Dosáhnout bych chtěl co nejlepších výsledků a úspěchy. Střílet bych chtěl snad pořád. No co mi oči uvidí bych chtěl střílet."

Střelci jsou skromní, jejich výsledky hovoří za ně a jednoznačně dokládají, že střelba patří v Bruntále k nejúspěšnější sportovním disciplínám.

ReklamaPADDLEBOARD na Hlučínském jezeře

31.07. 15:00 - 31.08. 18:00
Ludgeřovice, Hlučínské jezero - Štěrkovna

JFO, filharmonický sbor Brno, Václav Luks a Óda na radost

24.09. 19:00 - 25.08. 6:33
Opava, Kostel sv. Václava, Opava

JFO, Petr Nouzovský a dirigent Chuhei Iwasakiho

30.10. 19:00 - 25.08. 6:33
Opava, Kostel sv. Václava, Opava

Hlubek a syn, s.r.o.
Opava
od 85 Kč

Detail

TEMPO, obchodní družstvo
Opava
od 97 Kč do 105 Kč

Detail

Centrum sociálních služeb Hrabyně
Opava
od 16 870 Kč do 21 070 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu