Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Vedení ostravské vazební věznice vyšetřováno kvůli šikaně

  • Ostrava,

Vedení ostravské vazební věznice obvinili někteří pracovníci vězeňské služby hned z několika trestných činů. Prý nedostávali proplacené všechny odpracované hodiny, jsou šikanováni a zastrašováni. Inspekce bezpečnostních sborů už případ předala státnímu zastupitelství v Ostravě.

Za zdmi Vazební věznice v Ostravě se rozhořel spor mezi vedením v čele s ředitelem Romanem Záhorským a některými dozorci. Konflikt prý vypukl ve chvíli, kdy se bachaři dožadovali proplacení přesčasů.

zaměstnanec vězeňské služby, Vazební věznice Ostrava: "Jsme v práci do půlnoci večera a máme zapsáno třeba jen do půl 3, ten zbytek hodin není započítán. Na tohle všechno jsme upozornili."

Ke snižování počtu odpracovaných hodin mělo docházet už od roku 2009. Nyní když se dozorci ozvali, začalo je prý vedení doslova šikanovat.

zaměstnanec vězeňské služby, Vazební věznice Ostrava: "Trestali nás například za okopané boty. Teď tam měl jeden příslušník problém, že neměl zapnutý jeden knoflík nahoře. Služební hodnocení se z týdne na týden změnilo."

Aleš Lehký, Unie bezpečnostních sborů: "Podle skoro knižních vyjádření, jak šikana vypadá, tam bylo podezření z trestné činnosti zneužívání pravomoci veřejného činitele a 8.3. jsme jim odeslali 16 stránkové trestní oznámení."

Na základě trestního oznámení odborové organizace, provedla šetření Generální inspekce bezpečnostních sborů.

Radka Sandorová, mluvčí GIBS: "Jsme ho vyhodnotili a v současné době je celá ta věc předána na Krajské státní zastupitelství."

Inspekce bezpečnostních sborů poslala výsledky svého šetření na Krajské státní zastupitelství v Ostravě, kde se jím budou v nejbližších dnech zabývat.

Vedení vazební věznice se k případu odmítlo vyjádřit.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy