Reklama

Vietnamci v domku v Ostravě vyráběli drogy

  • 16:36,
  • Ostrava ,

Kuriózním způsobem odhalili ostravští kriminalisté výrobce drog. Obyvatelé Vítkovic totiž volali plynaře, že někde uniká plyn. Na místo vyrazili i policisté. Ti zjistili, že zápach se zřejmě šíří z kanálu, kde někdo vylil chemikálie, které se používají pro výrobu drog. Zatčeni byli manželé vietnamské národnosti

Stáhnout video
Reklama

Tento nenápadný dům na Holubově ulici v Ostravě-Vítkovicích sloužil pravděpodobně už několik měsíců jako drogové doupě, kde se vařil pervitin. Přišlo se na to náhodou. Ve středu večer totiž někdo z obyvatel přivolal plynaře, že cítí plyn a bojí se exploze. Přijeli i hasiči a policisté. Po chvíli bylo jasno. Zápach není z plynu ale z chemikálií, které se používají při výrobě pervitinu.

Gabriela Holčáková, mluvčí PČR Ostrava: “V současné době konáme úkony směřující k objasnění okolností skutku výroby a distribuce omamných a psychotropních látek. Další informace poskytnout nelze.”

Dnes provedli kriminalisté na místě domovní prohlídku. K té byli v poutech přivedeni i manželé vietnamské národnosti, kteří si dům pronajímají.

Odebrány byly také vzorky z kanálu a na místo přijel i fekální vůz aby mohl být prozkoumán odpad. Sousedi byli velmi překvapeni. Zápachu si všimli, ale nikoho nenapadlo, že vzniká při výrobě drog.

sousedka: “Už od léta loňského roku jsem, když bylo otevřeno, cítila v noci nějaký smrad, ale říkala jsem si, že je to z továren. Zavřeli jsme okna a neřešili jsme to.”

Vietnamci žili podle sousedů spořádaným životem. Měli večerku s potravinami, kde pracovali. Případ budeme dále sledovat. Výsledky domovní prohlídky vám sdělíme, co nejdříve.

ReklamaF. Jureček - A. Sprušil / Nová galerie v nové republice

02.01. 10:00 - 31.12. 18:00
Ostrava, Dům umění Ostrava

PADDLEBOARD na Hlučínském jezeře

31.07. 15:00 - 31.08. 18:00
Ostrava, Hlučínské jezero - Štěrkovna

SAREZA summer Ibiza closing party

Dnes 9:00 - 20:00
Ostrava, Letní koupaliště Ostrava Poruba

Thi Van Le
Ostrava-město
od 16 500 Kč

Detail

AUTOVIVA s.r.o.
Ostrava-město
od 18 000 Kč do 30 000 Kč

Detail

ESPACE Retail s.r.o.
Ostrava-město
od 20 000 Kč do 24 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu