Fotbalový Baník Ostrava dotaci asi nedostane

  • 14:45,
  • Ostrava ,

Fotbalový klub Baník Ostrava zřejmě nedostane dotaci 15 milionů korun, o který žádal magistrát města. Důvodem je to, že klub neplatil nájemné za stadion Bazaly. Pravděpodobně nepomůže ani to, že klub v tomto týdnu dluh uhradil.

Vedení fotbalového klubu Baník Ostrava požádalo o dotaci 15 milionů korun, kterou město přiděluje na vrcholový sport. Jenže podmínkou pro její udělení je bezdlužnost vůči městu. Baník ale několik měsíců neplatil 130ti tisícový nájem za Bazaly a tak mu dotace nemohla být přiznána. V tomto týdnu proto Baník přispěchal s omluvou a peníze doplatil. Jenže už je zřejmě pozdě.

Lumír Palyza, 1. náměstek primátora Ostravy: “Já si neumím představit zdůvodnění, že všem těm, které jsme z dotací vyřadili, protože buď nesplnili podmínky a nebo na ně nevyšlo, bychom vysvětlovali, že zase jinému subjektu, přestože nesplnil podmínky, jsme přiznali dotaci.”

Petr Šafarčík se sešel se zástupci vedení Ostravy, aby se vše vysvětlilo. Požaduje totiž ještě navíc po městu peníze za úpravy stadionu, které ale vedení radnice neschválilo. Baník přesto doufá, že se dohodne a o dotaci nakonec nepřijde.

Jaroslav Baďura, mluvčí Baníku Ostrava: “My jsme velmi spokojeni hlavně s tím, že jsme se s vedením města konečně sešli a věřím, že nastoupíme cestu k tomu, aby se narovnaly další sporné záležitosti kolem klubu a města.”

Vedení magistrátu chce také Baníku v nejbližších dnech zvýšit nájemné za Bazaly více než dvojnásobně, na necelých 300 tisíc korun. Vychází přitom z posudku, který bývalé vedení města ignorovalo. Baník tak na začátku jarní části ligy čekají starosti.
Český pohár a mezinárodní mistrovství ČR v boulderingu 2019

Dnes 13:00 - 20.10. 19:30
Ostrava, Trojhalí Karolina, Ostrava

Vyhořet může každý / beseda R. Honzák, A. Cibulka, A. Pilařová

Dnes 15:00 - 19:23
Ostrava, Dům knihy KNIHCENTRUM, Ostrava

Liudas Mockūnas , Arnas Mikalkėnas, Håkon Berre / koncert

Dnes 19:00 - 19:23
Ostrava, Dům umění Ostrava

Centrum sociálních služeb Jih, příspěvková organizace
Ostrava-město
od 22 800 Kč do 34 320 Kč

Detail

Šauer, spol. s r.o.
Ostrava-město
od 150 Kč

Detail

DOBOSH - STAV družstvo
Ostrava-město
od 13 350 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu