11. Dny NATO v Ostravě

  • 23. září 2011,
  • 0:00,
  • Ostrava,
  • Renáta E. Orlíková

O víkendu proběhnou už 11. Dny NATO v Ostravě, které jsou největší letecko-armádně-bezpečnostní akcí ve střední Evropě. Letos přiletí legendární Bombardér B-52. Hostem TV Polar je mluvčí celní správy Pavla Zdobnická, aby nám řekla, jakým způsobem se celní správa na dnech NATO podílí.

Reklama

TV Polar: Jak se celní správa podílí na Dnech Nato?, co zajišťuje a v jakém rozsahu..

PZ: "Celní správa přivítá návštěvníky ve velkoplošném stanu, kde proběhnou ukázky různých činností, například padělků od textilu po obuv, hračky. Jedná se o napodobeniny světových značek a každý si může vyzkoušet rozdíl mezi padělkem a napodobeninou. Dále také dostanou informace o dovozu ohrožených zvířat nebo planě rostoucích rostlin. Bude k vidění ruční linka na výrobu cigaret, která byla zajištěna při nelegální výrobě. Diváci uvidí také při činnosti celní laboratoř. Skupina celní protidrogové jednotky bude mít možnost ukázat různé druhy omamných a psychotropních látek. A nebude chybět ani okénko do historie."

TV Polar: Jakou techniku celní správa představí?

PZ: "Celní správa letos představí velkokapacitní mobilní rentgen, který dokáže během pár minut odhalit tajné schránky v kamionech nebo vozidlech, kde často bývají drogy nebo také běženci. Dále tam budou vozidla, která lidé mohou běžně potkat na dálnici, jak provádějí kontrolu elektronického mýtného a silniční vážení pomocí silničních vah."

TV Polar: To je asi vše ze statických ukázek, ale prozradila jste mi, že budete mít i dynamické ukázky.

PZ: "Mezi dynamické ukázky bude určitě patřit přehled činností, které se naučili čtyřnozí přátelé našich celníků a pracovníci předvedou zásah na určité téma a určitý cíl a další ukázky, ale to už bych nechala jako překvapení pro návštěvníky."

 

 
F. Jureček - A. Sprušil / Nová galerie v nové republice

02.01. 10:00 - 31.12. 18:00
Ostrava, Dům umění Ostrava

J. Bolf / V noci / Výstava jednoho díla GVUO

23.01. 10:00 - 24.03. 18:00
Ostrava, Dům umění Ostrava

Deset / Výstava současného německého umění

23.01. 10:00 - 24.03. 18:00
Ostrava, Dům umění Ostrava

ChacharNet s.r.o.
Ostrava-město
od 97 Kč

Detail

Příležitosti bez bariér s.r.o.
Ostrava-město
od 14 625 Kč do 15 025 Kč

Detail

Easy Logistik, s.r.o.
Ostrava-město
od 40 000 Kč do 50 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu