Miniexpres Českého Těšína

Křest 400 milionté knihy v tiskárně v Českém Těšíně

Křest 400 milionté knihy v tiskárně v Českém Těšíně

V tiskárně FINIDR v Českém Těšíně už vytiskli 400 miliontou knihu. Byla to velká událost, za kterou stojí obrovský kus práce. Slavnostního křtu publikace „Ako vzniká sliepka“ autorů Milana Lasici a Júlia Satinského s tímto neuvěřitelným číslem, se zúčastnilo i vedení města.

Jaroslav Drahoš, majitel tiskárny FINIDR: “Je to neskutečná záležitost a samozřejmě jsme moc rádi, že jsme se dostali k tomu číslu a věřím, že se dostaneme potom i na 500 a dál a dál. Začali jsme v roce 94 na zelené louce a potom jsme postupně budovali tiskárnu, takže je to 28 let, co jsme se dostali k té 400 milionté knize.”

Vít Slováček (KDU-ČSL), místostarosta Českého Těšína: “Každé město je rádo, když má na svém území zaměstnavatele a právě FINIDR patří k těm stabilním, dynamicky se rozvíjejícím. Našli souznění i se středoškolským zázemím. To znamená s Albrechtovou střední školou, kde vznikl díky spolupráci s FINIDREM také učební obor jako je polygraf tiskař.”

Bez nejmodernějších strojů by se k tomuto číslu tiskárna dostala mnohem později..

Ondřej Prokop, marketing: “Teď se nacházíme u našeho robota, který nám pomáhá skládat tiskové archy. Je to vymoženost poslední doby. Je exkluzivní jak u nás v republice, tak i v Evropě.”

Roman Bartoš, technik procesu: “Momentálně vyrábíme V8A, což je knižní deska pevné vazby. Tato zavěšovací linka je vlastně dokončovací zařízení knihaření.”

Za jeden měsíc tiskárna vyrobí přes 3 miliony knih, které putují jak na náš trh, tak do zahraničí.

---Mohlo by Vás také zajímat


Dnešní premiéry