Miniexpres Českého Těšína

Český Těšín otevřel nový dopravní terminál

Český Těšín otevřel nový dopravní terminál

Obyvatelé Českého Těšína i návštěvníci města se dočkali nového moderního dopravního terminálu včetně velkého parkoviště. Cestující mají k dispozici uzavřenou čekárnu s dopravním infocentrem a nově jsou zde nainstalovány i cykloboxy.

V Českém Těšíně už funguje nový dopravní terminál. Slavnostně ho za účasti významných hostů otevřeli zástupci vedení radnice.

Gabriela Hřebačková, starostka Českého Těšína: "Město Český Těšín je důležitým komunikačním spojovacím článkem, kousek za mnou je nádraží a lidé, kteří využívají hromadnou dopravu, i příměstskou dopravu i řidiči, každý z těchto lidí si zaslouží důstojný prostor a jak zázemí dopravního terminálu, tak zastávky jsou svědectvím, že se to splnilo."

Stavba terminálu trvala od loňského února a i tady se v průběhu stavby objevily komplikace. Ty ale byly vyřešeny tak, že stavba byla nakonec dokončena včas.

Václav Sikora, stavbyvedoucí: “Nejvíce jsme se potýkali se sanací spodní stavby, kde jsme našli zbytky základových rekonstrukcí původních budov, které musely být odstraněny, jinak stavba probíhala víceméně bez problémů."

Celý dopravní terminál včetně velkokapacitního parkoviště zabírá více než 17 tisíc metrů čtverečních. Nově mají lidé k dispozici krytou, uzavíratelnou a klimatizovanou čekárnu s dopravní infocentrem a toaletami, nechybí lavičky a velké informační digitální tabule.

Aleš Stejskal, koordinátor ODIS s.r.o.: "Přímo na autobusovém stanovišti celkem sedm stanovišť pro příměstské linky do nejbližších obcí a měst a na spojovací komunikaci se nachází ještě pár zastávek, kde staví autobusy MHD."

Součástí dopravního terminálu jsou ii cykloboxy. Prostor bývalého autobusového nádraží bude prozatím upraven, o jeho budoucím využití se bude rozhodovat později.

---Mohlo by Vás také zajímat