Miniexpres Českého Těšína

Český Těšín pomáhá Ukrajině

Český Těšín pomáhá Ukrajině

Český Těšín se zapojil do pomoci lidem z Ukrajiny, které postihla válka.

Město a několik organizací zorganizovalo pomoc a fungují i sběrná místa humanitární pomoci.

Gabriela Hřebačková, starostka Českého Těšína: "Z tohoto místa bych chtěla vyjádřit obrovský obdiv a velké poděkování, protože jde vidět, že v každém člověku je obrovský kus toho dobrého, který v tak vypjaté situaci se projevuje naprosto spontánně a přirozeně. Rovněž i za město Český Těšín se snažíme pomáhat materiálním a finančním způsobem. Rada města v současné době přispěla pěti organizacím na pomoc zvládnutí uprchlické krize."

Jana Rodáková, vedoucí Odboru sociálního města Český Těšín: "Ta situace se mění a vyvíjí každým dnem a každou hodinou, my jsme připraveni flexibilně reagovat v součinnosti se všemi subjekty, tzn. se sociálními službami, charitou, ADROU, všichni, co se chtějí podílet na té pomoci, jsou s námi v součinnosti. Jsme v kontaktu i s pracovníky ÚP a připravujeme se na tu situaci, kdy ti lidé z Ukrajiny přijíždějí k nám a budou potřebovat zapojit se do toho systému."

Materiální pomoc mohou lidé poskytnout na několika místech, například na nádraží, obchůdku Adry, v charitě nebo je rovnou přinášet na sociální odbor. Místa jsou zveřejněna na webu města nebo rovnou na stránce našiukrajinci. cz, kde mohou občané sami registrovat a nabízet pomoc.

---Mohlo by Vás také zajímat


Dnešní premiéry