Stáhnout video

Miniexpres Českého Těšína

Český Těšín vydá poštovní známku


Český Těšín vydá poštovní známku

Český Těšín vydá ke svému 100. výročí založení města poštovní známku. Na známce bude vyobrazen symbol města - českotěšínská radnice. Vyjde ve sběratelském aršíku.

Vedení města se pro tuto speciální záležitost rozhodlo po diskuzi se známým filatelistou panem Berským, a dalšími filatelisty. Na známce bude vyobrazen symbol města - českotěšínská radnice. Vyjde ve sběratelském aršíku.

Tomáš Pavelek, místostarosta Českého Těšína: "Hledali jsme různé symboly podle starých fotek tak, abychom ošetřili autorská práva, takže na poštovní známce bude staré vyobrazení radnice, bude tam logotyp města a text Sto let vzniku Českého Těšína. 

Aby byla zvýšena sběratelská hodnota známky, bude současně vydána poštovní obálka s dobovým nebo současným vyobrazením radnice

Tomáš Pavelek, místostarosta Českého Těšína: " V neposlední řadě jsme ještě zařídili, že Česká pošta v Českém Těšíně bude vydávat R nálepky a APOST nálepky, které zvýší hodnotu toho aršíku nebo odeslaného poštovního psaní."

Arch s poštovními známkami bude poprvé představen 28. července v Muzeu Těšínska při příležitosti zahájení výstavy k výročí města a následně bude k dostání v turistickém informačním centru. Sběratelský aršík vyjde v nákladu sto kusů.

---Mohlo by Vás také zajímat


Dnešní premiéry