Stáhnout video

Miniexpres Českého Těšína

Benefiční koncert Pod těšínským nebem

Benefiční koncert Pod těšínským nebem

Město Český Těšín uspořádalo na náměstí Benefiční koncert nazvaný Pod těšínským nebem. Patřil především lidem, kteří v první linii bojují s koronavirovou pandemií.

Benefiční koncert se konal v pátek 11. září v centru Českého Těšína.

Gabriela Hřebačková, starostka Českého Těšína: "Je to především obrovské poděkování všem občanům, kteří stojí při nás. Nerada diferencuji, kdo vykonával více nebo méně, protože už jen podle písně “Ten dělá to a ten zas ono”, můžeme fungovat jako město, proto všem občanům patří mé poděkování a má úcta."

Tomáš Pavelek, místostarosta Českého Těšína: "Týká se to prodavaček, pošťaček, ale i těch, kteří třeba pekli chleba, protože jsme normálně museli dále žít. Věřím, že se všichni tady najdou a všichni ocení, že něco takového bylo připraveno."

Hudební program na náměstí odstartovali sourozenci Anna a Felix Slováčkovi, svým vystoupením potěšila návštěvníky i zpěvačka Anna K nebo Richard Muller.

Zvláštní poděkování patřilo zaměstnancům sociálních služeb. Pro ně vedení města připravilo filmové představení a také jim na pódiu v průběhu benefičního koncertu byly předány věcné dary. Na území Českého Těšína se nachází řada dalších neziskových organizací, které se dovedou postarat o spoustu potřebných.

Vít Slovíček, místostarosta Českého Těšína: "Právě ten začátek koronaviru na jaře letošního roku ten ukázal, jací to jsou lidi, jak jsou schopni operativně řešit to, co nikdo nečekal."

Miroslav Etzler, moderátor akce: "Vím, že měli opravdu plné ruce práce, stáli v první linii, byli velmi ohroženi, takže to je poděkování lidem, kteří se nadřeli tisíckrát víc, než my všichni dohromady."

---Mohlo by Vás také zajímat


Dnešní premiéry