Miniexpres Českého Těšína

Vychází desková hra o českotěšínské tramvaji

Vychází desková hra o českotěšínské tramvaji

Už zanedlouho spatří světlo světa nová desková hra Tramvaj 1910, jejímž autorem je občan Českého Těšína Milan Bláha.

Milan Bláha, autor hry: "Nápad vznikl tím, že mám rád tramvaje a techniku obecně a tím, že bydlíme ve městě Český Těšín. Vzniklo to v podstatě jako hra pro mého syna pro krácení těch chvil na jaře, když byl první lockdown."

Hra je o tramvaji, která jezdila v Českém Těšíně za Rakouska Uherska v letech 1910-1921. Je určena pro 2-4 hráče, má unikátní hrací systém. Pro současnou dobu byla upravena, autor hry dal na rady a doporučení své manželky.

Milan Bláha, autor hry: "Já jsem to chtěl koncipovat do reálií té doby, to znamená, tady se dřív mluvilo německy, všechno bylo v německém jazyce, ale bohužel, tomu by dnešní děti moc nerozuměly."


Hra bude mít mezinárodní přesah. Už o ní projevili zájem lidé v Polsku a připravuje se i verze v anglickém jazyce. A nejen to.

Milan Bláha, autor hry: "Jsem se nechal inspirovat různými obrázky, ilustracemi až jsem natrefil na pana Asmaula Husnu z Indonésie, který jakoby přesně zapadl do toho a vytvořil mi obrázky podle mého srdce a citu."


Nápad vydat hru o českotěšínské tramvaji přivítalo i vedení města.

TOMÁŠ PAVELEK, místostarosta Českého Těšína: "Příští rok to bude sto let od zániku tramvaje, která jezdila mezi Českým a polským Těšínem a k tomuto výročí jsme byli rádi, že tato hra vznikla. V neposlední řadě jsme si řekli - Kupme několik desítek her a dejme je do škol, aby ty děti s historií města přišly jiným způsobem než jen z učebnic nebo z internetu."

K dostání bude hra už letos v prosinci, objednávky už vydavatel hry přijímá na internetu - 

---Mohlo by Vás také zajímat


Dnešní premiéry