Miniexpres Českého Těšína

Český Těšín se vánočně naladil

Český Těšín se vánočně naladil

Český Těšín se naladil do vánoční atmosféry ještě před první adventní nedělí, kdy se poprvé před zraky lidí slavnostně rozsvítil vánoční strom.

Tuto slavnostní chvíli doprovázel i bohatý kulturní program na pódiu.

Vít Slováček (KDU-ČSL), starosta Českého Těšína: "Musím říct, že je to krásný den, protože přišlo plné náměstí lidí, je vidět, že po těch letech se chtějí lidé setkávat, chtějí tu dobu předvánoční trávit nejen sami zavření doma, ale mezi svými kamarády a to si myslím, že je to nejdůležitější. Při té organizaci to bylo vidět, není to jen město a jeho organizace, ale i zapojení škol, které chtěly prodávat, nabídnout to, co umí, dobrovolníků, hudebníků, co budou přicházet ty další dny, to je to, co je k nezaplacení. Za to jim patří obrovské poděkování, abychom mohli v klidném období očekávat Vánoce. Přeji všem krásné, klidné, šťastné a požehnané Vánoce, aby je mohli strávit se svými blízkými."

Slavnostní rozsvícení vánočního stromu bylo spojeno s tradičním jarmarkem lidové a řemeslné tvorby.

anketa: návštěvníci vánočního jarmarku: "Vánoce už cítím, že jsou za dveřmi a já se těším hodně.” "Já se taky těším, ale chybí mi sníh, ale těším se, vánoční nálada už super." "Já jsem mile překvapený, kolik je tady lidí a je to tady hezké. My se strašně těšíme, malá se těší úplně, pro malého to budou první Vánoce, ten to bude prožívat s námi poprvé a my jsme hodně vánoční, jako rodina." "My máme vánoce strašně rádi."


Vánoční jarmark v Českém Těšíně bude nabízet program na náměstí všechny víkendy až do Vánoc.

---Mohlo by Vás také zajímat