Občané F-M navštívili prodejce z farmářských trhů

Návštěvníci Beskydských farmářských trhů, které se ve Frýdku-Místku konají, měli opět možnost vydat se po stopách farmářů a prodejců. V rámci akce mohli shlédnout, jak se produkty nabízené na trhu vyrábějí nebo pěstují.

Reklama

Již počtvrté měli občané Frýdku-Místku a okolí možnost vydat se po stopách farmářů a prodejců, kteří jim na Beskydských farmářských trzích nabízejí své výrobky, potraviny a další zboží. Akce nesla název Farmářova stezka a ve spolupráci s Beskydským informačním centrem ji pro zájemce připravilo město.

Daniela Dvorská, referentka Živnostenského úřadu F-M: “Vybrali jsme si vždycky jenom prodejce a výrobce, kteří prodávají opravdu u nás na Beskydských farmářských trzích ve Frýdku-Místku. Naložili jsme lidi, udělali jsme trasu a jeli přímo za nimi.”

Pro účastníky Farmářovy stezky byla připravena například návštěva uzenářství nebo zahradnictví a zastavili se také v Dolní Lomné, kde se podívali, jak se připravují pekařské a cukrářské výrobky.

Helena Sikorová, majitelka pekárny a cukrárny: “Já myslím, že tím, že tady přijdou lidé a uvidí naše výrobky a poznají je, tak když je potom uvidí ve Frýdku-Místku nebo někde v obchodech, budou vědět, že je to od té firmy, kterou navštívili”

Akce byla určena pro 47 lidí a jako vždy byl o ni velký zájem.

Anketa, účastníci Farmářovy stezky:

“Dozvěděli jsme se, jak ve skutečnosti ta výroba vypadá.”

“Líbilo se mi to moc. Vždycky se mi to líbí moc, protože ty zájezdy jsou úžasné.”

Farmářské trhy, na kterých prodávají své zboží výrobci a farmáři našeho regionu, se konají každý lichý čtvrtek na místeckém náměstí Svobody.
Chvála bláznovství

25.10. 19:00 - 21.10. 2:19
Frýdek-Místek, Kino Vlast, Frýdek - Místek

Spirituál kvintet

23.11. 19:00 - 21.10. 2:19
Frýdek-Místek, Kostel sv. Jana a Pavla, Frýdek - Místek

Obecně prospěšná společnost Důstojnost
Frýdek-Místek
od 20 000 Kč

Detail

PV-Czech, s.r.o.
Frýdek-Místek
od 114 Kč

Detail

Dnešní premiéry

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu