Policisté sepsali knihu pohádek pro děti

Unikátní počin se podařil ostravským policistům. Ve spolupráci se soudcem totiž dali dohromady 16 pohádek, které vydali knižně. Příběhy jsou inspirovány skutečnými událostmi a děti se tak u nich nejen pobaví ale i poučí, jak řešit nejrůznější nebezpečné situace. Kniha se jmenuje Policejní pohádky.

Reklama

O Martínkovi, Elišce a tuze divném člověku, který byl milý, Proč cesta není hřiště a nebo například O statečném policistovi Honzíkovi...to jsou názvy tří z celkem 16 příběhů knihy s názvem Policejní pohádky. O čem asi budou napovídají už názvy. Výjimečnost knihy tkví v tom, že na ní pracovali opravdu policisté.

Tomáš Kužel, ředitel PČR MS kraje: “Jsou to téměř všechno skutečné příběhy, které se denně stávají na ulicích, převedené do pohádkové řeči s dobrým koncem.”

Příběhy podle skutečných událostí vybírala policejní tisková mluvčí Gabriela Holčáková a závěrečnou podobu jim dal soudce Roman Pokorný.

Roman Pokorný, autor knihy: “Snažili jsme se převést šedivou úřední řeč do podoby aby to pochopil malý človíček, který začíná ten svůj život. Aby pochopil, že některé věci se nedělají.”

Jednoduchý prý nebyl ani výběr ilustrátorky. Autorům se nakonec zalíbily obrázky Šárky Nogové, které připomínají styl ilustrací z Honzíkovy cesty Heleny Zmatlíkové.

Šárka Nogová, ilustrátorka: “Já jsem chtěla aby ty ilustrace byly pochopitelné pro děti.”

Knih bylo vydáno celkem 6 a půl tisíce a jsou neprodejné. Budou rozdávány v rámci nejrůznějších preventivních akcí policie.
Hudební maraton Leoše Janáčka

25.10. 19:00 - 28.10. 21:00
Celý MS kraj, Ostrava, Hukvaldy

JP dopravní služby s.r.o.
Opava
od 24 000 Kč do 26 000 Kč

Detail

KŠX-Delta, s.r.o.
Ostrava-město
od 21 000 Kč do 27 000 Kč

Detail

VOJMAR s.r.o.
Karviná
od 17 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu