Stavba Laudonova muzea v NJ výrazně pokročila

Expozice generála Laudona v Novém Jičíně už dostává jasné obrysy. Vznikající interaktivní muzeum věnované známému vojevůdci brzy otevře. Dělníci tady proto instalují jeden exponát za druhým, na místě je už i postava samotného generála.

Reklama

Známá skladba z 19. století zvěstuje postupný finiš prací na expozici, která vzniká v domě, kde generál Laudon zemřel roku 1790.

Jaroslav Zezulčík, autor expozice: “Už nyní tady máme základy expozice a základní exponáty, ale především už je takřka hotový výtvarný design celé výstavy, který je podřízen tomu, že hlavními návštěvníky budou děti, synkové a tatínkové.”

Návrh vytvořil známý architekt Svatopluk Sládeček, který do prostoru evokujícímu vojenská kasárna navrhl tisíce cihel. Výtvarníci je malovali ručně jednu po druhé.

Felix Teleček, výtvarník: “Řekněme ty dva měsíce práce to určitě zabralo, ale intenzivní práce. Mně osobně se to líbí. Až se to dokreslí a dotvoří všemi těmi exponáty, tak to bude zajímavé.”

Denisa Tichá, autorka kostýmů a replik: “Jsou tady místa, která jsou věnována dětství, sedmileté válce, tureckému tažení. Jedna z místností je věnována jako úmrtní.”

Tak jako do Jičína láká turisty Rumcajs, do Nového Jičína by generál Laudon měl přitáhnout ještě více turistů. Expozice bude otevřena v prosinci.
PROMET JOBS s.r.o.
Nový Jičín
od 20 000 Kč

Detail

Pharm Invest s.r.o.
Nový Jičín
od 20 000 Kč do 30 000 Kč

Detail

ROGASS CATERING s.r.o.
Nový Jičín
od 25 000 Kč

Detail

Dnešní premiéry

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu