Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Zábavná vlastivěda a prvouka v učebnicích z Poodří

V Poodří vznikly zajímavé učebnice prvouky a vlastivědy. Díky nim děti získají bližší vztah k regionu a místům, kde vyrůstají. Knihy se totiž zaměřují na obce a města v jejich nejbližším okolí. Do velkého projektu se zapojili i samotní žáci, tedy ti, kteří se z publikací budou učit.

Zábavná vlastivěda nebo prvouka z našich vesnic. Projekt vznikl díky spolupráci akčních skupin Regionu Poodří a Hanáckého království. Tvůrci učebnic vše nejprve testovali na svých dětech.

“Co je vlastně skutečně zajímá, co je zaujme. To nejsou dlouhé texty se spoustou letopočtů a spoustou jmen, ale jsou to ty nejzajímavější informace,” říká spoluautorka projektu Marie Šuláková.

Autoři se inspirovali i vyprávěním obyvatel v daném místě a do projektu několikrát zapojili také žáky škol. Martin Michný ze Studénky má díky tomu svou kresbu přímo v učebnici.

“Tohle je ta moje kresba. Je na ní starý zámek. Je to zábavné, jsou tam hlavně obrázky a dá se z toho učit,” pochvaluje si učebnici a celý projekt Martin Michný.

“Náklad prvouk je 1500 kusů a vlastivěd je 1000 kusů. Už teď víme, že je to málo. Možná, že jsme to podcenili, ale byla to hlavně otázka financí,” přemýšlí Oldřich Usvald z MAS Regionu Poodří.

V učebnicích je několik rubrik, autoři se zaměřili i na místopisné názvy a na spoustu zajímavostí, které žáky škol mohou inspirovat k dalšímu zkoumání.

“Udělají třeba něco víc, protože tam se nemohlo vejít všechno. Půjdou třeba na vlastivědné vycházky a budou se učit opravdu o těch místech, která denně míjejí, o lidech, o kterých už dnes třeba ani neví,” líčí Marie Šuláková.

Učebnice teď poputují na jednotlivé školy v obcích a městech regionu Poodří.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy