Malá scholla z Nového Jičína oslavila páté narozeniny

Každý pátek se schází společnost děvčat Malá scholla na faře, kde si hrají, tvoří, soutěží, ale také zpívají. Své pěvecké výsledky prezentují v rámci dětských mší a jejich vystoupení se už stala pravidelnou součástí nejkrásnějších svátků v roce-Vánoc. Letos už Malá scholla oslavila páté narozeniny. kamera TV Polar byla u toho.

Reklama

Malá scholla je společenství třiadvaceti děvčat od 6 let, které se pravidelně jednou týdně scházejí na faře. Vedle spousty aktivit a akcí, které připravují, se věnují zpěvu. Zpívají písně jednohlasé i vícehlasé, a to nejen s duchovní tématikou.

Alois Peroutka, novojičínský farář a děkan: "Já si myslím, že jestli scholla chce slavit, tak nejlepší místo je tady v kostele. Scholla patří k faře a fara ke kostelu a tady to lépe vyzní, než na faře."

Patricie Plášilová, vedoucí Malé scholly: "Oslavu jsme začali připravovat už v srpnu, je to už šestý školní rok, co společně trávíme. Proto vznikla myšlenka oslav tady v kostele. Nechtěli jsme se pochlubit, ale chválit Pána Boha a poděkovat mu za to, že se můžeme setkávat, za to, že máme kamarádky. Chtěli jsme to pojmout velkolepě, pozvali jsme všechny lidi do kostele, aby s námi zavzpomínali, podívali na forky a také si s námi zazpívali."

A zpěvu se neubránil ani místní děkan, který se k děvčatům připojil.

Alois Peroutka, novojičínský farář a děkan: "Já mám k těm písním velmi blízko, protože jsou to písně mého mládí, a díky nim mám i k těm dívkám blízko, alespoň v duchovní oblasti."

Zpěv, fotografie, obrázky, radostná nálada i děkování, to všechno bylo součástí oficiální části večera, ale oslavy pátých narozenin pokračovaly i na místní faře, ale tam už děvčata slavila sama.
Stavby IZOtrade s.r.o.
Nový Jičín
od 15 000 Kč

Detail

MPM -QUALITY v.o.s.
Nový Jičín
od 25 000 Kč do 30 000 Kč

Detail

František Halamíček
Nový Jičín
od 25 000 Kč do 30 000 Kč

Detail

Dnešní premiéry

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu