Noví studenti se musí poznat, bruntálská průmyslovka pořádá adaptační pobyty už 25 let

  • 10:14,
  • Bruntál ,

Střední průmyslová škola a obchodní akademie v Bruntále pořádá začátkem nového školního roku adaptační pobyty pro nové žáky. Učitelé je pokládají za velmi důležité. Zejména pro zábavné formy seznámení a spolupráce.

Adaptační pobyty nejsou důležité jenom pro nové žáky, ale také pro jejich učitele. Mají několik základních cílů.

„Ty adaptační pobyty nespočívají v tom, že by děti měly sportovat, toho budou mít za celý rok dost, ale spočívají v tom, že my chceme, aby se ti studenti mezi sebou poznali, aby se začal tvořit nový kolektiv a abychom je poznali my, jako třídní učitelé,“ přibližuje metodička prevence Miroslava Stáňová.

„Snažili jsme se, aby se žáci mezi sebou seznámili, aby poznali své záliby koníčky a nešli do toho, do té výuky jako cizí lidé,“ dodává výchovná poradkyně Lucie Pelcová.

Žáci se na adaptačním pobytu seznámí také s tím, jaké změny ve studiu je čekají po příchodu na střední školu. Součástí programu jsou rovněž aktivity rozvíjející týmovou spolupráci.

„Aby byli schopni spolupracovat i v té výuce a zase poznat se mezi sebou. Jsou skvělí, funguje ta spolupráce. Byli strašně hodní, jsou k sobě vstřícní, chovají se k sobě hezky,“ vysvětluje Lucie Pelcová.

Anketa, žáci SPŠ a OA Bruntál: „Já jsem z Opavy a dělám informační technologii. Je to zatím super, velice si to užívám.“

„Já jsem z Krnova, taky dělám informační technologie. Čekal jsem to horší, ale, nakonec se mi tu líbí. Poznal jsem tady třeba Vojtěcha a další kamarád, takže dobrý.“

„Jsem z Bruntálu a chodím na obchodní akademii. Líbí se mi tu, je tu hezké prostředí a dá se tu hezky, projít. Určitě nás to sblížilo a lépe jsme se poznali.“

„Jsem z Karlovic, dělám obor obchodní akademie a líbí se mi tady. Kolektiv je super a celkově prostředí je fajn, Já jsem se rozhodně seznámila se spoustou lidí a jsem za to strašně ráda.“

Adaptační pobyty pořádá Střední průmyslová škola a obchodní akademie už asi pětadvacet let. Osvědčily se a tak v jejich pořádání bude pokračovat.
Festivalový koncert SHF: Laureáti Gramophone awards

23.09. 19:00 - 17.09. 6:16
Bruntál, Evangelický kostel, Bruntál

PAPUČOVÝ DEN / vtipná kampaň na podporu Hospicu Ondrášek

07.10. 7:00 - 17.09. 6:16
Bruntál, Vaše kancelář nebo pracoviště

MASO V+W, s.r.o.
Bruntál
od 24 000 Kč do 30 000 Kč

Detail

OSRAM Česká republika s.r.o.
Bruntál
od 16 500 Kč do 19 500 Kč

Detail

ELKOPLAST PARTNERS, s.r.o.
Bruntál
od 16 500 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků