Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Na Betlémské světlo, další symbol vánoc, čekal v Bruntále i anděl

  • Bruntál,

Sobota, 10 hodin 23 minut. To byl přesný čas, kdy do Bruntálu dorazilo letošní Betlémské světlo. Přivezli ho, jako každý rok, skauti z Brna. První zájemci čekali na své světlo už na nádraží.

Betlémské světlo se na nádraží moc neohřálo, bude již nyní k dispozici všem zájemcům.

Pavlína Konečná, referent cestovního ruchu, MěÚ Bruntál: „Betlémské světlo se převeze do domova důchodců, aby kdokoli, kdo to teď nestihl, si ho mohl odpálit a mít doma.“

Anketa, první zájemci: „Přišli jsme si pro světlo betlémské s rodinou, s dětmi, s manželem.“

„Přišli jsme si pro betlémské světlo, ano děti dvě.“

Novým symbolem vánoc v Bruntále je také originální anděl, kterého již mnozí mohli potkat na různých místech ve městě, ve školce i v nemocnici.

Pavlína Konečná, referent cestovního ruchu, MěÚ Bruntál: „Je to nápad informačního centra, abychom lidem udělali radost, abychom navodili tu správnou vánoční nebo adventní náladu a chtěli jsme ukázat všem, i našim rodinám, jak to tady v Bruntále a okolí máme pěkné, takže anděl cestuje tam, kde si ho lidé přejí. To znamená třeba do Karlovy Studánky, byly jsme i ve Zlatých Horách a tady po okolí. A ještě něco máme v plánu, tak se těšte.“

Další cestování bruntálského anděla je prozatím obestřeno tajemstvím. Můžeme prozradit, že se nebojí ani do hor a během vánočních svátků bude hlídat Bruntál shora.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy