Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Požár střechy budovy s posypovou solí v Bruntálu způsobil škodu za 5 milionů korun

  • Bruntál,

Sedm jednotek hasičů zasahovalo v úterý v Bruntálu u požáru dřevěné střechy budovy s posypovou solí. Oheň poškodil i plášť objektu o půdorysu 25 x12 metrů. Vznikl při rozehřívání asfaltové emulze. Nikdo nebyl zraněn. Škoda byla odhadnuta na 5 milionů korun.

Operační středisko hasičů bylo o požáru informováno v úterý před polednem. Do areálu firmy vyjela jednotka ze stanice Bruntál, společně s ní šest jednotek dobrovolných hasičů – Bruntál, Vrbno pod Pradědem, Světlá Hora, Horní Benešov, Břidličná a Dolní Moravice. Celkem devět cisteren.

Petr Kůdela, mluvčí HZS MSK: "Profesionální hasiči z Bruntálu a dobrovolní z Vrbna pod Pradědem přijeli i s automobilovými plošinami (AP 40 MB Econic Bumar, AP 27 Tatra 815). Na místě hořela dřevěná střecha budovy s posypovou solí. Oheň poškodil i plášť objektu o půdorysu 25 x 12 metrů."

Hasiči dostali požár pod kontrolu za 36 minut, dohašování jim zabralo zhruba další dvě hodiny.

Petr Kůdela, mluvčí HZS MSK: "Hasiči ochlazovali také tři zásobníky, jeden s asfaltovou emulzí a dva se solankou."

Právě vlivem rozehřívání asfaltové emulze začala budova hořet. Událost se obešla bez zranění a předběžná škoda byla odhadnuta na 5 milionů korun. Z toho 2 miliony jsou jen na samotné posypové soli.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy