Mimořádná zpráva:
Načítám...
 • Načítám...
>

Vítání Velikonoc spojilo křesťanské svátky a příchod jara

 • Čeladná,

Vítání Velikonoc je v Čeladné tradičně velkou společenskou událostí, která se v jakémkoliv počasí koná na centrálním náměstí. Připomíná začátek křesťanských velikonoc, a také spojení tohoto období s příchodem jara.

Na této akci se podílí obec, svými vystoupeními děti základní a mateřské školy a také scholička fungující při zdejší faře.

  “My zahajujeme svatý týden právě touto sobotou, kdy vždy před tou květnou nedělí máme tady na náměstí Vítání Velikonoc. K tomu patří bříza, letos jsem ji nezdobili, protože je v přírodě krásná, trochu se nám možná nedaří objednávat počasí,” uvedl Pavol Lukša (DOBRÁ VOLBA 2016), starosta Čeladné.

  Lidé si ani přes zimní počasí  oslavu ujít nenechali, ochutnávali obří velikonoční koláč a obdivovali zručnost řemeslníků, mezi nimi i místních tvůrců. Třeba Radky Fedičové, která nazdobila stovky kraslic. 

  “V létě to stříkám barvami, protože to dobře schne, a po zimních večerech pomalu maluji. Někdy není nálada, ale většinou každý večer,” pousmála se Radka Fedičová, tvůrkyně dekorací.  

  “Začala jsem si hrát s takovými kraslicemi z modrotisku, protože to jsou ty lidové tradice, kde je krajka, bavlna,” ukázala svou práci Zdenka Zegzulková, tvůrkyně dekorací. 

  “Jsme rádi, že to je a že při každé akci, kterou obec pořádá, tak tady přijdou tito lidé a  pochlubí se tím, co umí,” podotkl starosta. 

  V neposlední řadě to byli i místní kuchaři, kteří připravili řadu gurmánských specialit, třeba poctivý guláš. 
  Olympic Permanentní tour 2020/ Přeloženo z 28.4.

  07.10. 19:00
  Frýdek-Místek, Kino P. Bezruče, Frýdek - Místek

  Pedagogicko-psychologická poradna, Frýdek-Místek, příspěvková organizace - pracoviště Frýdek-Místek
  Frýdek-Místek
  od 30 000 do 40 000 Kč/měsíc

  Detail

  Petr Veselý, Vinotéka
  Třinec
  od 17 000 do 19 000 Kč/měsíc

  Detail

  Centrum pečovatelské služby Frýdek-Místek, příspěvková organizace - pracoviště Frýdek-Místek, kontak
  Frýdek-Místek
  od 19 000 do 21 000 Kč/měsíc

  Detail

  Nejčtenější zprávy

  PR články

  Více PR článků