Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Čeladné došla trpělivost s nepořádkem kolem kontejnerů, sledují je kamery

  • Čeladná,

Trpělivost s nezodpovědnými lidmi, kteří kolem kontejnerových stání neustále vytvářejí černé skládky, došla obci Čeladná. Na hříšníky si posvítí a na nejhorší místa nechala nainstalovat kamery.

Na území Čeladné je celkem 36 kontejnerových stání a také separační dvůr. Obec opakovaně, ve svém zpravodaji, upozorňuje občany na to, aby do nádob vkládali to, co tam patří, a zbytek uskladnili zdarma na sběrný dvůr.

Pavol Lukša (DOBRÁ VOLBA 2016), starosta Čeladné: “Pokaždé se v pondělí setkáváme s tím, že na pátek jsou vyvezené kontejnery, a v neděli je kolem naprostý chaos a v pondělí neděláme nic jiného, než pořádek. Tak jsem si řekli, že když jsou lidé málo vnímaví, tak musíme na ta nejkritičtější místa dát kamery.”

Postupně tak bude monitorováno 8 stanovišť, kolem kterých se nepořádek objevuje pravidelně, například u bývalé samoobsluhy, nad nádražím, v místě odbočky na sruby nebo v lokalitě u kravína, kde jsou zbytky linolea, koberce, dokonce lyže, velké krabice od televize a vzadu i pneumatiky.

obyvatelka Čeladné:  “Je to hrozné, nedávno jsem tady viděla i pneumatiky v kontejneru.”
Pavol Lukša (DOBRÁ VOLBA 2016), starosta Čeladné: “Když se tady podíváte, jsou tady obaly od papírů, ale kontejner na papíry je prázdný. To znamená, je to jenom o tom, jak ty lidi vychovat.”

Poplatek za osobu a rok za svoz a likvidaci odpadu je teď v Čeladné 700 korun, obec za odpadové hospodářství vynakládá stále více, za loňský rok to bylo více než 4 miliony korun.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávySdružení TULIPAN, z.s. - pracoviště Novodvorská a J. Trnky
Frýdek-Místek
od 6 800 do 8 000 Kč/měsíc

Detail

Česká distribuční k.s. - pracoviště Frýdlant nad Ostravicí
Frýdlant nad Ostravicí
od 4 325 do 8 650 Kč/měsíc

Detail

Bartoň a Partner s.r.o. - pracoviště Nošovice, KONTAKTNÍ OSOBA PhDr. Martin Dudák, tel. 735 171 157, martin.dudak@bartonapartner.cz
Nošovice
od 6 000 Kč/měsíc

Detail