Sekačky Technických služeb Frýdku-Místku prochází opravami

Technické služby v těchto dnech připravují na jarní provoz své sekačky. Ty procházejí opravou a údržbou, aby byly schopny zajistit pět sečí, které ve městě probíhají.

Reklama

Přestože sezóna sečení trávy ještě pár měsíců nenastane, zaměstnanci Technických služeb už teď provádí přípravu a opravy sekaček.

“Technické služby nezahálejí ani v zimě a provádí údržbu a opravy sekaček, které máme. Prochází to každým rokem údržbou, je to celkem nákladné, ale zase se nám to vrací v tom, že v průběhu roku nemáme poruchové ani rozbité sekačky,” řekl primátor města Frýdku-Místku Michal Pobucký.

Sekačky musí být na nadcházející sezónu připraveny v takovém stavu, aby zvládly pět sečí, přičemž každá z těchto sečí má přibližně 150 hektarů.

“Tím, že máme vlastní dílny, jsme schopni pružně reagovat na takové ty průběžné opravy, které se dějí během sezóny, ale teď v zimě se provádí zásahy většího rozsahu, kdy na novějších strojích se třeba mění jen náplně, filtry, nože, ale na starších sekačkách se mění třeba celé kosící ústrojí, případně se svařují poškozené části. Díky těm dílnám jsme schopni pružně reagovat, což nám nabízí operativní řešení v průběhu té zimní sezóny. Naše vybavení spočívá v tom, že máme sedm sekaček typu Gianni Ferrary s košením před přední nápravou, čtyři sekačky Kubota, svahová sekačka Spider, křovinořezy, ruční sekačky, traktorové sekačky a tady tyto všechny v kombinaci jsou schopny ten nával metrů čtverečních a hektarů zvládnout,” sdělil místopředseda představenstva TS F-M Michal Rylko

S první sečí by v návaznosti na počasí mohly Technické služby začít počátkem května.
Filmové léto - Červená želva

Dnes 22:00 - 16:44
Frýdek-Místek, Kino Vlast, Frýdek - Místek

Velký dechový orchestr Frýdek-Místek

22.07. 16:00 - 20.07. 16:44
Frýdek-Místek, Altán ve Smetanových sadech, Frýdek - Místek

Festival Jazz ve městě

26.07. 19:30 - 28.07. 23:00
Frýdek-Místek, Areál Slezanu, bývala tkalcovna, Frýdek - Místek

MASTER IT Technologies, a.s.
Frýdek-Místek
od 30 000 Kč do 50 000 Kč

Detail

Mrňousek Havířov s.r.o.
Frýdek-Místek
od 10 000 Kč

Detail

L&Y VISION TRADING COMPANY s.r.o.
Frýdek-Místek
od 14 000 Kč do 14 500 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu