Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Zlomený sloup vysokého napětí uzavřel hlavní tah mezi Frýdkem-Místkem a Frýdlantem nad Ostravicí

V pondělí ochromila dopravu na frekventované silnici mezi Frýdkem-Místkem a Frýdlantem mimořádná událost. Celou čtyřproudovou komunikaci totiž zatarasily dráty vysokého napětí, které spadly z ohnutého sloupu. Stožár neunesl tlak zlomeného stromu.

Velký šok museli zažít pasažéři osobního vozu, kterým za jízdy na střeše přistály dráty vysokého napětí. Řítili se přitom po čtyřproudé silnici mezi Frýdkem - Místkem a Frýdlantem nad Ostravicí. Naštěstí řidič situaci zvládl a policisté pak silnici rychle uzavřeli. Na místo vyrazili energetici i hasiči. Dráty z ohnutého sloupu zatarasily celou silnici.

Vladimír Sobol, mluvčí ČEZ: "Shodou okolností to byl rohový stožár se zlomem kolem 45 stupňů navíc strom na vodiče spadl ve směru tahu vodičů, takže se drát uvolnily a znemožnily průjezd aut."

Dopravní policisté odkláněli dopravu z frekventované silnice po okolních obcích. V Bašce se tak kvůli tomu tvořily zácpy. Mezitím už energetici pracovali na likvidaci problému.

Vladimír Sobol, mluvčí ČEZ: "Naši technici okamžitě vše zabezpečili tak, aby nemohlo dojít ke zranění. Následně odstranili vodiče a umožnili obnovení dopravy. Během dopoledne pak postupně obnovili dodávku proudu."

Energetikům pomáhali také hasiči, kteří kvůli bezpečnosti porazili zbytek zlomeného stromu a zajišťovali také bezpečnost na místě události.

Petr Kůdela, mluvčí HZS MS kraje: "Dvě jednotky hasičů asistovaly pracovníkům energetické společnosti u odstraňování elektrických drátů vysokého napětí, které spadly přes všechny čtyři pruhy silnice 1/56 u Bašky-Hodoňovic, spojující Frýdek-Místek a Ostravici. Dráty spadly na osobní automobil se dvěma pasažéry, ti vyvázli bez zranění. Poškozená byla pouze střecha jejich vozidla. Další škodu způsobil několik desítek metrů před dráty kamion, který při otáčení poškodil dva sloupky plotu, vedoucího kolem čtyřproudé silnice."

Závada byla provizorně odstraněna kolem poledne a ve 12,30 se tak auta mohla na silnici I/56 bezpečně vrátit.
Kino na výletě 2020 | Parazit ZRUŠENO!!!

Zítra
Frýdek-Místek, Faunapark, Frýdek - Místek

David Vysloužil & Acoustic Irish | Léto v zahradě

17.07. 20:00
Frýdek-Místek, Národní dům, Frýdek - Místek

Letní kino Amfi: TENKRÁT PODRUHÉ

18.07. 21:00
Palkovice, Letní kino Amfi

Poolplast s.r.o. - pracoviště
Fryčovice
od 35 000 Kč/měsíc

Detail

123 stavby, s.r.o. - pracoviště, kontaktní osoba Michal Raška, tel. 604 700 054, email raska@123stav
Frýdek-Místek
od 30 000 do 40 000 Kč/měsíc

Detail

GAMA CONSTRUCT, s.r.o. - pracoviště
Frýdek-Místek
od 115 do 140 Kč/hod.

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků