Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Knihovna FM opět půjčuje knihy, ale pouze bezkontaktně a po předchozí domluvě přes telefon nebo e-mail

Potřebujete literaturu ke studiu? Nemáte co číst nebo si chcete vyzvednout rezervaci? Knihovna FM vám to teď nově ráda umožní, ale pouze bezkontaktně. Stačí dát dopředu po telefonu nebo e-mailem vědět, co byste si chtěli půjčit a domluvit se, kdy si můžete pro knihy osobně přijít.

22. října se z vládního nařízení uzavřely kompletně všechny knihovny, a to prozatím do odvolání. Vypůjčit si knihy doposud nebylo možné.

Alena Kovalova, vedoucí Ústřední knihovny Frýdek: "My to zvládáme vcelku dobře, my sice máme zavřeno, ale máme teď spoustu práce s čipováním knih. Ale spíš nás mrzí, že čtenáři asi mají problém, zvláště ti, kteří prostě studují a nemají k dispozici literaturu. Ti, kteří čtou beletrii, taky jim to určitě chybí."

Od pondělí 16. listopadu ale svitlo čtenářům na lepší časy. Rozvolnění knihovnám umožní nový protiepidemický systém PES, ve kterém knihovny spadají na stupeň 5. To znamená bezkontaktní výdej a vrácení výpůjček.

Tomáš Benedikt Zbranek, ředitel Knihovny FM: "Zájemci si mohou knihy vybrat v našem katalogu a poté svůj požadavek zaslat e-mailem. V případě, že čtenář nemá přístup ke katalogu nebo potřebuje poradit, může si vybrat publikace za pomoci knihovnice telefonicky. Vybrané knihy pak vyhledáme, načteme do čtenářského konta a zabalíme."
Alena Kovalova, vedoucí Ústřední knihovny Frýdek: "V roušce, v rukavicích bychom to měli zabalit a předat tedy čtenáři bezkontaktně, on by si měl zazvonit, odstoupit a mezi námi by měl být dvoumetrový rozestup."
Tomáš Benedikt Zbranek, ředitel Knihovny FM: "Vyzvednout si je pak čtenáři mohou v pracovních dnech od 8:00 do 15:00 hodin a v úterý do 17:30, ale vždy jen po předchozí domluvě. Protože je nutno zajistit bezkontaktnost, bude balíček s knihami předán před vstupem do knihovny, a to za dodržení potřebného rozestupu a dalších opatření."

Lidé budou moci vrátit knihy vhozením do biblioboxů ve Frýdku, či v Místku a nebo si počkat na znovuotevření knihovny.

Alena Kovalova, vedoucí Ústřední knihovny Frýdek: "Volají nám, jestli jsme, v jakém režimu, kdy budeme, chtějí pořád po nás nějaké výhledy, ale my bohužel nejsme schopni to odhadnout, asi nikdo teď v tuto chvíli."
Tomáš Benedikt Zbranek, ředitel Knihovny FM: "Věříme, že se situace zlepší a v dohledné době se vrátíme k obvyklému provozu."

Podrobnější informace o aktuální možnosti výpůjčky i přístup ke katalogu najdete na webu www.knihovnafm.cz.
KOVO Třinec s.r.o. - areál TŽ
Třinec
od 20 200 Kč/měsíc

Detail

Česká distribuční k.s. - pracoviště Frýdek-Místek
Frýdek-Místek
od 3 650 do 7 300 Kč/měsíc

Detail

Bohemia Marten Plus s.r.o. - pracoviště LIDL Horymírova a Frýdlantská
Frýdek-Místek
od 12 100 Kč/měsíc

Detail

Dnešní premiéry

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků