Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Na poskytování sociálních služeb ve Frýdku-Místku by mělo město i příští rok přispět 12 miliony korun

Podpora a rozvoj sociálních služeb. To je jedna z priorit vedení města, které proto doporučilo ke schválení žádosti o dotace organizacím, které poskytují sociální služby. Ty by měly dostat příští rok 12 milionů korun. Finanční podporu bude schvalovat na svém dalším jednání zastupitelstvo města.

Organizace poskytující sociální služby by se prozatím neměly bát krácení finančního rozpočtu. Jejich služby jsou zvláště v tomto nelehkém období velmi důležité, a proto by je město chtělo také dál podporovat. První pozitivní zpráva pro ně vzešla z poslední rady města.

Marcel Sikora, náměstek primátora Frýdku-Místku: "Bylo doporučeno zastupitelstvu města, které se bude konat 16. prosince, aby rozhodlo o poskytnutí dotací z dotačního programu Podpora a rozvoj sociálních služeb pro rok 2021."

Rada doporučila schválit žádosti o dotace v celkové výši 12 milionů korun. Organizace by tak neměly přijít zkrátka, protože jde o stejnou částku, jaká mezi ně byla v tomto směru rozdělena i minulý rok.

Marcel Sikora, náměstek primátora Frýdku-Místku: "Největší část financí 4,5 milionu získá Charita Frýdek-Místek na své registrované služby jako je například pro Dům pokojného stáří, Oáza pokoje, či Charitní pečovatelská služba."
Martin Hořínek, ředitel Charity Frýdek-Místek: "Těch služeb je přes 10, takže i ta částka je poměrně velká a každý rok ta částka je vysoká, protože jsme největším poskytovatelem sociálních služeb na území města Frýdku-Místku. V letošním roce, stejně jako v tom loňském, jsme žádali o podporu terénních služeb, ambulantních služeb i pobytových služeb napříč od prevence po péči. Pro příští rok nepředpokládáme žádnou výraznou změnu v kapacitách služeb, ani směrem nahoru, ani směrem dolů. To, co je, tak funguje a v souladu s komunitním plánem se nějakým způsobem rozvíjí dále."
Marcel Sikora, náměstek primátora Frýdku-Místku: "Dalším velkým příjemcem je Slezská diakonie, která získá 2,4 milionu a největší část připutuje na provozování azylového domu Bethel."
Petr Wiselka, vedoucí oblasti Frýdek-Místek a Třinec, Slezská diakonie: "Určitě taky i v tom příštím roce počítáme s tím, že ty služby, které se provozují, budou poskytovány dále. Ve Frýdku naše organizace poskytuje přes 10 služeb a pak nějaké další projekty. Je to od lidí s postižením, přes lidi bez domova. Nebo rodiny, které mají nějaké problémy, to znamená sociální asistence, která v těch rodinách působí. Nebo pak sociální bydlení, kde zase se pomáhá s bydlením těm lidem."
Marcel Sikora, náměstek primátora Frýdku-Místku: "Částku přesahující 500 tisíc získá také Domov zvláštního režimu Beskyd, kde jsou osoby s Alzheimerovou nemocí či různými typy demence."

Podpora ze strany města je pro jednotlivé organizace velmi důležitá, protože například v případě Charity je klíčovou i pro podporu ze strany dalších institucí.

Martin Hořínek, ředitel Charity Frýdek-Místek: "V rámci vícezdrojového financování my jsme posuzováni i tím, jak jsme úspěšní v jednotlivých obcích získávat finanční prostředky. Musím zaklepat na dřevo, že ta spolupráce s městem Frýdek-Místek je velmi dobrá."
Petr Wiselka, vedoucí oblasti Frýdek-Místek a Třinec, Slezská diakonie: "Jsem za tu spolupráci s městem vděčný, proto byl ten Covid, kdy i naše střediska to zasáhlo, kdy jsme potřebovali udělat desinfekci, potřebovali jsme ochranné pomůcky, potřebovali jsme i takovou podporu a město bylo v tom velice vstřícné, okamžitě nastoupilo, samo se nabídlo, pomohlo."

Definitivně by měly být peníze organizacím přiklepnuty na prosincovém zastupitelstvu, kde se bude řešit právě rozpočet města na příští rok.
Active Colour s.r.o. - pracoviště
Frýdek-Místek
od 3 620 Kč/měsíc

Detail

AGRICOOP Třinec a.s., kravín Vendryně
Vendryně
od 19 000 do 20 000 Kč/měsíc

Detail

CENTR GROUP-ELMONT s.r.o. - pracoviště Chlebovice
Frýdek-Místek
od 16 800 Kč/měsíc

Detail

Dnešní premiéry

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků