Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Začíná zkušební provoz omezení parkování dodávek ve Frýdku-Místku, od prosince na sídlišti Růžový pahorek

Frýdek-Místek posunul termín omezení parkování dodávek na sídlištích. Zkušební provoz na Růžovém pahorku byl naplánován původně na podzim. Kvůli zhoršené koronavirové situaci byl ale odsunut až na prosinec. V nočních hodinách tam nyní budou mít zákaz parkovat vozidla nad 2,5 tuny.

Pilotní projekt omezení parkování dodávek na sídlištích se spouští ve Frýdku-Místku později, než se původně plánovalo. Točili jsme o něm totiž už na konci prázdnin.

Anketa: 1.) "Já jsem pro, protože některé ty dodávky zabírají i tři parkovací místa, takže to je problém a hlavně se zastaví třeba ve vjezdu na parkoviště. Já bydlím tady na Jeronýmové o kousek výše a pak je problém i vjet na to parkoviště, takže jsou bezohlední i docela oni." 2.) "S parkováním je to tady stále špatné, i kdyby tu nestály dodávky." 3.) "Problém to je, protože oni to mají z fabriky někde a tu to napráskají auta a pak není kde zaparkovat." 4.) "Hlavně zaparkovat je tady velký problém, protože je tady plno aut."
Karel Deutscher, náměstek primátora Frýdku-Místku: "To už mělo řekněme být od začátku listopadu, ale vzhledem k tomu, že na technických službách měli montovat značky, ale řídil Covid, tak to nebylo tak jednoduché, tak jsme se dohodli, že to odsuneme až od toho 1. prosince, s tím, že jsme to využili k tomu, ať naše občany více informujeme."

Zákaz parkování vozidel nad 2,5 tuny bude od 18. do 7. hodiny ranní v lokalitě sídliště Růžový pahorek. Vozidel SUV se zákaz týkat nebude. Město omezení projednalo i s policí, která ho schválila.

Karel Deutscher, náměstek primátora Frýdku-Místku: "My jsme šli ve šlépějích jiných měst, protože jsme to kopírovali z Ostravy, ale dneska už to má i Hlučín a další města. My jsme původně uvažovali o omezení na základě délky, protože to je to, co nás jakoby nejvíc trápí, ale policie nakonec říkala, že nejzkušenější nebo největší zkušenosti má s omezením na základě tonáže, váhy."

Cílem je omezit parkování rozměrných dodávek v obytných zónách, které zabírají spoustu místa a často komplikují průjezd vozidel IZS a provádění zimní údržby.

Karel Deutscher, náměstek primátora Frýdku-Místku: "Bohužel se nám tady rozmáhá to, že řidiči ho používají spíš jako osobní vozidlo, u malých dodávek by to tak nevadilo, ale stojí nám tady šesti, sedmi metrové dodávky, které když zacouvají k chodníku, tak se prakticky po chodníku nedá chodit, zároveň to vadí zimní údržbě a v neposlední řadě při vyjíždění kolem takové dodávky prakticky jedete naslepo a dochází potom k velmi riskantním situacím."

Pokud se projekt osvědčí, město ho plánuje rozšířit i do dalších lokalit. Řidiči mohou v době omezení parkovat dodávky na parkovišti u Kauflandu.

Karel Deutscher, náměstek primátora Frýdku-Místku: "Není to daleko, takže mají nějaké náhradní parkoviště, kde mohou přes noc zaparkovat. V případě, že bychom to aplikovali na Slezské nebo dalších sídlištích, tak se budeme snažit vymezit nějaké plochy v docházkové vzdálenosti."

Od prosince už bude městská i státní policie kontrolovat dodržování omezení. Magistrát zároveň prosí veřejnost, aby své případné připomínky k tomuto pilotnímu projektu zaslala na mail das@frydekmistek.cz.
Handicap-chráněná dílna s.r.o. - Třinec
Třinec
od 3 800 Kč/měsíc

Detail

Active Colour s.r.o. - pracoviště
Frýdek-Místek
od 3 620 Kč/měsíc

Detail

AGRICOOP Třinec a.s., kravín Vendryně
Vendryně
od 19 000 do 20 000 Kč/měsíc

Detail

Dnešní premiéry

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků