Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Festival Sweetsen Fest má nového pořadatele, akci chce dál zlepšovat a zůstat věrný patriotům

Letošní ročník oblíbeného festivalu Sweetsen Fest už povede nový pořadatel. Po devatenácti letech předal Petr Korč organizaci festivalu zkušenému Kamilu Rudolfovi z Klubu Stoun. Pro návštěvníky se nic nezmění a festival zůstane dál u patriotů.

Frýdek-Místek sobě! To je motto festivalu Sweetsen Fest, který se začal formovat na přelomu tisíciletí. Začínal jako jednodenní a dnes už je z něj téměř pětidenní akce. Festival založil a roky pořádal Petr Korč. Ten nyní na stadionu TJ Slezan, který je dlouholetým středobodem konání akce, předal symbolickou pořadatelskou štafetu dál.

Petr Korč, primátor Frýdku-Místku: "Festival Sweetsen Fest, který je tak trochu mé dítě, kterému jsem věnoval skoro 20 let života. Se změnou v mém profesním životě přišel do okamžiku, kdy se v ním chci a musím rozloučit. Naštěstí tady ve městě fungují lidé, jako je parta kolem Klubu Stoun, Kamil Rudolf s výbornou produkcí, takže jsem rád, že se to může předat do dobrých rukou."

Nový pořadatel byl součástí festivalu už několik let. Zajišťoval technickou produkci, občerstvení a další záležitosti. Navíc má bohatou zkušenost s pořádáním mnohem větších akcí.

Kamil Rudolf, nový organizátor festivalu Sweetsen Fest: "Jsme strašně rádi, že Petr to předal zrovna nám, protože naše produkce, která už dělá velké akce pro celosvětové publikum, tak jsme přece jenom začali a vyrostli jsme ve Frýdku-Místku a máme tady Klub Stoun a máme k Frýdku-Místku velký citový vztah, je to náš domov a jsme strašně rádi, že budeme ve Sweetsen Festu pokračovat a že ho budeme moci zase dále rozvíjet a posouvat zase někde dál."

Návštěvníci se nemusejí bát, že by se něco změnilo. Festival dál zůstane věrný patriotům.

Kamil Rudolf, nový organizátor festivalu Sweetsen Fest: "Na každé akci je možnost ji vždycky vylepšit. Určitě se budeme snažit zlepšit komfort návštěvníků. Frýdecko-Místecký festival Sweetsen Fest je o tom, že tady hrají účinkující z Frýdku-Místku a je jich tady tolik, že na mnoho z nich se tady vůbec nedostane. To by mohl být například jeden z druhů růstu, aby se opravdu dostalo na všechny kapely."
Petr Korč, primátor Frýdku-Místku: "Přeji si, aby vzkvétal dál a ze své nové pozice se těším na to, až převezmu nad festivalem záštitu a budu ho moct podporovat tak, jako ho město Frýdek-Místek podporovalo v minulosti i do budoucna a přeji mu všechno dobré."

Letošní ročník bude podle nového organizátora kvůli koronavirovým opatřením v určitých omezeních, přesto slibuje skvělý program.

Kamil Rudolf, nový organizátor festivalu Sweetsen Fest: " Program festivalu Sweetsen Fest začíná ve čtvrtek na scéně v hospůdce U Arnošta, tady vedle Slezanu. Budou tam například Bandjeez s Kateřinou Marií Tichou, což si myslím, že je velký tahák. A v dalších dnech pak pokračuje produkce už i tady na Slezanu. Zase zůstává Sweetsen stage, kde vystoupí ty nejlepší kapely z Frýdku-Místku a samozřejmě Stoun stage s elektronickou produkcí. V neděli pak proběhne vedle Faunaparku divadelní představení."

Stále zůstává pravidlem, že na festival je vstup zdarma, interpreti zde vystoupí bez nároku na honorář a tradičně se na akci pořádá sbírka na podporu neziskových dobročinných organizací ve městě. Letošní Sweetsen Fest proběhne od 9. do 12. září.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy