Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ve Frýdku-Místku se během roku soustředili na opravy a údržbu majetku

Opravy a údržba nájemních bytů, ale také dalších prostor v majetku města. To byla tradičně hlavní náplň práce na odboru majetku ve Frýdku-Místku. Náměstek Radovan Hořínek zhodnotil letošní rok a za velmi důležité označil vyřešení situace kolem hotelu Centrum.

Odbor správy obecního majetku ve Frýdku-Místku se v poslední době soustředí hlavně na údržbu bytového a nebytového fondu.

Radovan Hořínek, náměstek primátora Frýdku-Místku/ANO/: "Pokud jde o ten nebytový fond, tak to byly dílčí opravy a investice, jako například v Chlebovicích na ulici Vodičná oprava nebo spíše zajištění střešní konstrukce sportovního areálu. Pak jsme prováděli odkanalizování a instalaci nové žumpy u motorestu a u hasičské zbrojnice v Zelinkovicích. Za velmi důležitou považuji opravu střešní krytiny na smuteční obřadní síni. Pokud jde o ten bytový fond, tak tam se nám díky těm penězům, které jsou na to v rozpočtu města vyčleněny, již několik let daří udržovat a opravovat bytový fond a tak, jako v minulých letech se jedná o opravy desítek bytů. Konkrétně k 20. 12. jsme opravili 50 bytů s náklady více než 250 tisíc korun."

V bytech se dělají elektroinstalace, sociální zařízení, kuchyně, nové dveře nebo i obklady a další věci.

Radovan Hořínek, náměstek primátora Frýdku-Místku/ANO/: "Rád bych se vrátil ještě k záležitosti prodeje hotelu Centrum. To byla opravdu velká záležitost i z hlediska toho, jakou váhu tomu přikládají občané. Nakonec si myslím, že došlo ke správnému rozhodnutí, kdy se ten hotel prodal městské společnosti DISTEP. Jde o to, že město bude mít kontrolu, jak budou ty práce na rekonstrukci probíhat a co tam nakonec v tom hotelu bude. My jsme zvažovali několik variant, konkrétně 6. Nicméně ta varianta s prodejem v dražbě nebo v licitaci se nám jako současné koalici nezdála nejvhodnější, protože ono potom prodeji máte problém ovlivnit, co se skutečně s tou budovou stane. Případně ovlivnit i to, jestli vůbec s tou rekonstrukcí bude započato. To u městské společnosti by nastat nemělo."

Řešit majetkoprávní záležitosti není v dnešní době vůbec jednoduché. Vyžaduje to totiž obrovské množství administrativy.

Radovan Hořínek, náměstek primátora Frýdku-Místku/ANO/: "Já celou dobu, co jsem na magistrátu, tak se snažím nějakým způsobem modifikovat tak, aby se tam zmenšila administrativní zátěž. Musím se přiznat, nejsem si jistý, do jaké míry se mi to daří. Já rozumím, tomu, že všechny procesy probíhají a musí probíhat transparentně, ale myslím si, že bychom činnosti úřadu měli dodat i trochu větší drive. V oblasti té takzvané samostatné působnosti, kdy se nejedná o státní správu, tam by skutečně měli být ti úředníci a politici pružnější, rychlejší a vstřícnější."
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy