Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Faunapark a Divadlo D.N.A. ve Frýdku-Místku zvou na interaktivní workshopy a konferenci SWEETALKS

Přednášky v podání například hokejového trenéra, elitního onkologa nebo pedagogů. Ale také zajímavé workshopy o vybavení sanitek, provádění dětí digitálním světem nebo o zdravém vaření. Takové bude setkání s mimořádnými osobnostmi na koferenci SWEETALKS, která proběhne v neděli rámci charitativního festivalu Sweetsen Fest ve Frýdku-Místku.

Stodola Faunaparku ve Frýdku-Místku se v neděli promění v zajímavý diskuzní panel. Proběhne tady totiž konference SWEETALKS, která by se dala přirovnat ke světovému TED Talks.

Radek Chrobák, organizátor konference SWEETALKS: "V čem je ta konference unikátní, je to, že jsme nezadávali žádné téma. Přišli jsme za řečníky a řekli jsme jim: „Mluvte 20 minut o tom, co je vašemu srdci blízké.“. A už necháváme zcela na nich to, s čím před těmi lidmi vystoupí."

V minulém prvním ročníku tak například hudebník Tomáš Kočko vůbec nemluvil o muzice, ale o svém putování po česko-polském pohraničí a hledání poutních míst. Letos bude zájemcům předávat zkušenosti 14 významných osobností.

Radek Chrobák, organizátor konference SWEETALKS: "Pozvali jsme například Lukáše Myšičku, což je fyzioterapeut. Vystoupí s příspěvkem Sportem ke zdraví. Pozvali jsme také Pavla Paláta, otce hokejisty Ondřeje Paláta, který je navíc také hokejovým trenérem a kdysi za dávných časů také zakladatelem turistického oddílu, který funguje dodnes. Dále tam máme třeba Jakuba Cveka, elitního doktora onkologa, který přijde s příspěvkem Medicína jako věda nebo umění?"

Pedagogové Monika a Tomáš Chrobákovi porovnají výuku dětí před padesáti lety s tou moderní. Po každém vystoupení bude desetiminutový prostor na dotazy. Souběžně s konferencí proběhnou v nedalekém Divadle D.N.A. také zajímavé interaktivní workshopy.

Radek Chrobák, organizátor konference SWEETALKS: "Jsou interaktivnější s těmi účastníky a delší, hodinového formátu. Máme tam třeba paní Denču, což je majitelka minirestaurace U Denči v Místku, která bude se věnovat zdravému vaření s účastníky. Také tam máme Markétu Ubíkovou s tématem Rodič jako průvodce digitálního světa dítěte, což si myslím, že je velké téma a málo se o něm mluví. Takže za mě si myslím, že velice záslužné. A potom Peťu Gaje, který je člen zdravotnické záchranné služby a provede účastníky vybavením sanitek a bude tam mít i několik přístrojů, aby účastníci poznali, jak probíhá ta následná péče o pacienta, který je akutní."

Start celé akce je v neděli v 10:00 hodin dopoledne a poslední přednášky budou v 15:00 hodin. SWEETALKS tak bude uzavírat víkendový benefiční festival Sweetsen Fest.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy